Wiosenny makijaż: trwale i pogodoodpornie!

canstockphoto33337410

Choć kalendarzowa wiosna ma jeszcze chwilę, by zagościć u nas na dobre, za oknem robi się coraz mniej przwidywalnie, a pielęgnację cery trzeba dostosować do panujących warunków pogodowych… Jeśli macie problem z makijażem i jego trwałością, kiedy panuje taka aura, uspokajamy! Wiosną możemy również wyglądać nieskazitelnie, musimy tylko przyjrzeć się skórze i jej potrzebom i zadziałać.

Zanim nałożysz zimowy makijaż…

Chłodna pogoda sprzyja przesuszeniom cery, a kiedy skóra jest szorstka i zaczyna się łuszczyć, trudno mówić o trwałości… Pamiętaj by o tej porze roku regularnie używać delikatnego peelingu, a po zabiegu koniecznie nawilżać cerę, za pomocą silnie nawilżającego kremu lub maseczki – skóra będzie odżywiona, a makijaż lepiej będzie się jej trzymał. Nie pomijaj też aplikacji kremu zanim nałożysz podkład – jeśli to zrobisz, jest duża szansa, że przesuszone partie pod wpływem wiosennego wiatru będą z kosmetykiem gorzej współpracowały. Makijaż będzie nietrwały, a skóra ucierpi. Rozważ sięgnięcie po nawilżające podkłady by nie narażać skóry na dodatkowe odwodnienie. Pamiętaj o tym, by nie rezygnować z filtrów przeciwsłonecznych – o tej porze roku są, wbrew pozorom, bardzo wskazane!

Działaj sposobem!

Chłodny wiatr, załamania pogody i ostre wiosenne słońce bardzo często powodują łzawienie oczu i zimowy makijaż właśnie przez to traci na trwałości. Jeśli masz z tym problem, spróbuj zamienić swój eyeliner i maskarę na kosmetyki wodoodporne. Nie będziesz martwić się o to, czy w ciągu dnia nie przytrafiła ci się jakaś urodowa niespodziewana katastrofa. Denerwuje cię to, że podkład odbija się na kołnierzu kurtki i szaliku? Przyprósz go delikatnie pudrem transparentnym w kamieniu – będziesz miała pewność, że kosmetyk przez cały czas pozostanie nienaruszony i nie będziesz musiała walczyć z plamami na ubraniach. Wiosną – po zimie – twoja cera jest szara i pozbawiona blasku, nie zapominaj więc o różu! Pamiętaj tylko, by o tej porze roku sięgać po kosmetyki z niezbyt dużą ilością rozświetlających drobinek – ostre słońce może sprawić, że brokatowe drobinki będą zbyt widoczne. Postaw na umiarkowane rozświetlenie!

Usta na celowniku

Jeśli wiosenny makijaż ust spędza ci sen z powiek,bo te łuszczą się, pękają, a kolor bardzo szybko z nich ucieka, zamień pomadkę, której używasz przez pozostałą część roku na kosmetyk silnie nawilżający. Szminki, zwłaszcza te matowe, potęgują przesuszenia i zamiast pięknego makijażu, możesz przypadkiem zafundować sobie powód do zmartwień. Dobrym rozwiązaniem są treściwe balsamy do ust wzbogacone kolorem – ochronią i ozdobią jednocześnie!