Zimowa pielęgnacja urody-nie tylko przykry obowiązek

zimowa pielęgnacja ciało makijaż uroda skóra nawilżanie

Czy zimowa pielęgnacja urody to po prostu przykry obowiązek, do którego jesteśmy zmuszane poprzez niekorzystne warunki atmosferyczne? Okazuje się, że nie! Takie zabiegi zimą mogą przynieść naszej skórze wiele korzyści. Jakich? O tym poniżej :)

Skóra lubi… chłód!

Jeśli jesteś posiadaczką tłustej cery, na pewno wiesz, jak ciężko jest utrzymać ją w dobrej kondycji latem. Zima to czas, kiedy możesz odetchnąć! Niskie temperatury i suche powietrze to gwarancja, że oleista skóra nie będzie wyglądać niekorzystnie. Odłóż bibułki matujące na okres letni i ciesz się skórą z mniejszą ilością wyprysków – tak – mniej sebum to mniejsze szanse na powstawanie niedoskonałości cery :) Co więcej, zima to także czas, kiedy nasze kosmetyki są lepiej wchłaniane. Wiemy doskonale, że krem z filtrem przeciwsłonecznym należy stosować cały rok, ale wyobrażacie sobie tę czynność latem? To bardzo uciążliwe, ale konieczne! Zimowa pielęgnacja skóry to idealny czas na wyrobienie sobie nawyku codziennej aplikacji kremu z filtrem UV, dzięki czemu w ciepłe miesiące nie będziemy odczuwać różnicy na skórze, która będzie odpowiednio chroniona!

Zimowa pielęgnacja = lepszy makijaż?

Zimowa pielęgnacja urody to także make-up, który trzyma się na miejscu. Latem mamy częsty problem ze ścierającymi się pod wpływem upałów kosmetykami, szukamy rozwiązań na zatrzymanie starannie wykonanego makijażu, bez konieczności nieustannego jego poprawiania. Zimowy chłód zwiększa trwałość podkładu czy eyelinera, dlatego w tym okresie nie musimy się szczególnie obawiać o uciążliwe poprawki :) Aura mroźnych miesięcy to także okazja do eksperymentowania z kolorami w makijażu. Kiedy nasza skóra jest bledsza, możemy zaakcentować usta lub oczy, które będą piękne i wyraziste! Wyobraźcie sobie pomalowanie ust czerwoną szminką lub zrobienie grubej kreski eyelinerem, a to wszystko w połączeniu z jasną karnacją. Czyż nie jest to urocze i nieprzesadzone? Oczywiście, umiar przede wszystkim, dlatego jeśli decydujemy się na podkreślenie ust, nie wybierajmy zbyt mocnego koloru cieni do powiek – zwłaszcza w makijażu dziennym.

Zimowa pielęgnacja stwarza nam warunki do odkrywania nowych możliwości i wyrabiania sobie prawidłowych nawyków – korzystajmy z niej! :)