Zapuszczanie włosów: porady

zapuszczanie włosów jak zapuszczać włosy jak przyspieszyć zapuszczanie włosów

Zapuszczanie włosów to proces długi i wymagający od nas wiele cierpliwości. Jeśli jednak jesteś zdeterminowana by uzyskać długość o jakiej marzysz, poniższe porady pomogą ci przetrwać ten trudny czas!

Zapuszczanie włosów – cierpliwość przede wszystkim!

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać zapuszczając włosy to… poświęcenie! Największym problemem osób, które chcą mieć długie kosmyki jest znudzenie czasem, jaki zabiera ten proces. Pamiętaj, że zapuszczanie włosów z krótkiej fryzury do długiej może trwać latami i czasem oznacza  fazy „przejściowe”, gdzie możesz nie być zadowolona ze swojej aktualnej fryzury. Jeśli lubisz często zmieniać uczesanie, rozważ tymczasowe rozwiązanie jakim są doczepiane kosmyki. Jeśli jednak długie włosy to coś, czego naprawdę chcesz, musisz uzbroić się w cierpliwość!

Natura czy chemia?

Zapuszczanie włosów to proces związany nie tylko z naturą. W tym okresie warto także zastosować dodatkowe rozwiązania, które wspomogą wzrost włosa. Jedną z rzeczy, które możemy zrobić, jest wzbogacenie swojej codziennej diety w białko. Włosy składają się w większości właśnie z protein, dlatego dostarczanie ich do organizmu w małej ilości spowalnia produkcję kolagenu, co w rezultacie może doprowadzić do spowolnienia wzrostu kosmyków. Dodatkowo, jedzenie większej ilości białka sprzyja również traceniu na wadze, bo jest ono bardziej pożywne niż tłuszcze czy węglowodany! Doskonałym źródłem protein są ryby, twaróg, drób, a nawet orzechy czy kiełki. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych nie tylko zapewnisz sobie zdrowsze, lśniące, lepiej odżywione włosy, ale także sama poprawisz swoje ogólne samopoczucie. Swoją dietę wzbogacić można też suplementami jak biotyna, która także wspomoże zapuszczanie włosów. Biotyna jest związkiem organicznym z grupy witamin, który również poprawia kondycję skóry i paznokci. Znajdziemy go w pokarmach takich jak np. jaja, ryby, szpinak czy orzechy.

By wspomóc wzrost włosa…

Oprócz suplementów w postaci witamin, które usprawnią nie tylko twoje zdrowie, ale również kondycję i wzrost włosów, możesz też spróbować innych, praktycznych rozwiązań. Po pierwsze – nie myj włosów codziennie. Nadmierne mycie pozbawia kosmyki naturalnych olejów, rób więc to co drugi bądź trzeci dzień. Jeśli nie możesz znieść wyglądu swojej fryzury bez regularnego mycia, pomyśl o zastosowaniu suchego szamponu. Kosmetycznym „wspomagaczem” wzrostu włosów jest olej kokosowy, który potrafi zdziałać cuda. Używaj go do zabezpieczania końcówek, by nie musieć zbyt często odwiedzać fryzjera. Dodatkowo, związuj włosy! Dzięki temu więcej powietrza dostanie się do mieszków kosmyków, co naprawdę będzie dla nich korzystne. Pamiętaj jednak, by nie ściskać włosów gumką zbyt mocno, by się nie łamały.

A wy jakie macie sposoby na zapuszczanie włosów?