Włosy

#

Odżywki Anwen – pielęgnacja w zgodzie z porowatością włosów

  • 22 kwietnia 2022

Tylko świadoma pielęgnacja włosów pozwala dobrać odpowiednie składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na kondycję włosów. Anwen to marka, która innowacyjnie podchodzi do tematu pielęgnacji. Stworzenie serii kosmetyków dedykowanych do określonego rodzaju porowatości włosów i dbałość o równowagę PEH sprawia, że każda kobieta może cieszyć się pięknymi włosami każdego dnia. Sprawdź jak działają proteiny.

Proteiny w kosmetykach Anwen - za co odpowiadają?

Keratyna (białko) to podstawowy budulec naszych włosów. Białka zbudowane są z aminokwasów, a z kolei w keratynie najważniejszym składnikiem jest cysteina. To właśnie wysoka zawartość cysteiny odpowiada za ochronę mechaniczną włosów oraz ich uelastycznienie i odporność na uszkodzenia. W zachowaniu równowagi PEH bardzo ważny jest odpowiedni poziom protein.

Proteiny to budulec łodygi włosa i ma bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd i kondycję. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych, proteiny pełną funkcję spoiwa, który uzupełnia braki w strukturze włosa i działa regenerująco. Proteiny występują w różnych wersjach. Duże cząsteczki wypełniają ubytki i zabezpieczają przed odparowywaniem wody. Mniejsze cząsteczki przenikają do wewnątrz włosa i podczas wiązania keratynowego, poprawiają ich wygląd i właściwości odpowiadające za sztywność, układanie i podatność na skręcenia. Obecnie w kosmetyce proteiny możemy podzielić na:

  • Proteiny wielkocząsteczkowe - sprawdzą się przy pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości i mocno rozchylonych łuskach. Do takich składników zaliczamy m.in. proteiny mleka, jedwabiu, elastyny, kolagenu, keratynę.
  • Proteiny hydrolizowane - dzięki reakcji hydrolizy, składniki te mogą naprawić pewne ubytki w łusce włosa i sprawiają, że włosy są wzmocnione i elastyczne. Proteiny hydrolizowane można stosować praktycznie do każdego rodzaju włosów. Do tej grupy składników zaliczamy hydrolizowaną: keratynę, mleko, jedwab, pszenice.
  • Aminokwasy - są to najmniejsze cząsteczki wchodzące w skład białek. Aminokwasy mają możliwość wnikania głębiej w łuskę włosa niż w przypadku protein hydrolizowanych. Zostają w łusce dłużej i skutecznie ją odżywiają. W kosmetykach do włosów najpopularniejszymi aminokwasami są: L-cysteina, arginina, metionina.

Równowaga PEH z Anwen - co to jest?

Marka Awen od lat zaznacza, że w trosce o dobrą kondycję włosów należy zadbać o odpowiednią równowagę PEH:

  • Proteiny - składniki odbudowujące włosy.
  • Emolienty - składniki chroniące i wygładzające włosy.
  • Humektanty - substancje nawilżające.

Mówiąc o równowadze PEH trzeba wiedzieć, że nie ma sprawdzonych kosmetyków, które są tylko humektantami, tylko proteinami i tylko emolientami. W pielęgnacji włosów warto wybierać kosmetyki, które charakteryzują się zrównoważonym składem. Wówczas zyskujemy pewność, że jeden produkt potrafi osiągnąć zadowalające efekty.

Kosmetyki z proteinami Anwen - co wybrać?

Marka Anwen oferuje Kurację proteinową w ampułkach, która pozwala skutecznie odbudować ubytki w łodydze włosa, poprawić elastyczność i przywrócić blask. W każdej kapsułce znaleźć można aż 4 rodzaje protein. W składzie znajdziemy także nawilżający kwas hialuronowy oraz emolienty pozyskiwane z masła shea.

Kuracja Proteinowa Anwen - jak używać ampułek?

Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by cieszyć się pięknymi włosami. Stosując kurację od Anwen dostępne są cztery sposoby aplikacji.

Sposób nr 1. Wczesz zawartość ampułki we wcześniej umyte włosy. Następnie nałóż czepek lub stwórz turban z ręcznika i nakieruj na włosy strumień ciepłego powietrza z suszarki. Po 30 minutach spłucz kosmetyk i nałóż odżywkę emolientową. 

Sposób nr 2. Użyj ampułkę jako podkład po olej. Nałóż preparat na suche lub mokre włosy. Pozostaw na włosach przez 30 minut, a następnie umyj włosy szamponem.

Sposób nr 3. Wymieszaj zawartość ampułki z ulubioną maską do włosów. Zaaplikuj przed lub po myciu i pozostaw na włosach przez 30 minut.

Sposób nr 4. Wczesz zawartość ampułki w umyte i odsączone włosy. Następnie wysusz je ciepłym powietrzem, ale zachowaj je lekko wilgotne. Po 30 minutach spłucz włosy letnią wodą i zastosuj odżywkę emolientową od Anwen.