Usta pełne koloru: perfekcyjny makijaż

usta pelne koloru

Z zazdrością patrzymy na piękne tego świata, które cieszą się pełnymi i zmysłowymi ustami. Część z nas chciałaby choć na chwilę zobaczyć u siebie w lusterku usta Scarlett Johansson albo Angeliny Jolie. Niektóre kobiety decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, które trwale zmieniają kształt tej części twrzy, my jednak stawiamy na naturalność i radzimy, jak dodać objętości ustom makijażem! Zanim zabierzesz się za make up, pamiętaj by zafundować ustom peeling (może być cukrowo-miodowy, wykonany własnoręcznie, możesz też sięgnąć po gotowy kosmetyk) i dobrze je nawilżyć!

Przygotuj: usta i podkład!

Zanim przystąpisz do właściwego makijażu pokryj usta delikatną warstwą korektora w odcieniu twojej cery lub podkładu. W ten sposób nie będą odcinać się kolorystycznie od reszty twarzy,make up będzie trwalszy, a tobie łatwiej będzie poprawić makijażem ich kontury Proste, prawda?

Definiuj: linia!

Usta staną się pełniejsze z pomocą konturówki, to jeden z zawsze sprawdzających się makijażowych trików. Dodatkowo, konturówka przedłuży trwałość makijażu, byś mogła dłużej się nim cieszyć. Pamiętaj, by dobrać odcień jak najbardziej zbliżony do ich naturalnego koloru – unikniesz niepotrzebnego teatralnego efektu. Delikatnie narysuj „nową” granicę ust tuż obok tej naturalnej, uważając, by nie była za daleko i nie była zbyt wyraźna. Staraj się, by kreska jak najściślej pokrywała się z naturalnym obrysem warg.

Koloruj: pomadka!

Kiedy linia jest już narysowana, przyszedł czas na kolor. Wypełnij kontur ust pomadką w naturalnym kolorze. Staraj się nie przekraczać zdefiniowanych granic – może być ci wygodniej nakładać kosmetyk na usta pędzelkiem. Na koniec pokryj pomadkę niewielką ilością bezbarwnego błyszczyka, by stały się wypukłe i optycznie pełniejsze i… gotowe! Unikaj ciemnych kolorów, jeśli chcesz uniknąć efektu optycznego pomniejszenia warg, sięgaj też po ciepłe odcienie pomadek i zawsze dobieraj te błyszczące. Jeśli chcesz poeksperymentować z odcieniami nałóż o ton ciemniejszy na środku warg, to też doda im objętości. Usta powiększysz też przez rozświetlenie obszaru tuż nad załamaniem górnej wargi.