Przedłużanie rzęs: zalety i wady

przedłużanie rzęs

W branży kosmetycznej pełno jest dziś wydłużających tuszy, zalotek i sztucznych kępek, nic więc dziwnego, że przedłużanie rzęs metodą 1:1  staje się coraz bardziej popularne. W ofercie niektórych spa pojawiają się propozycje tego zabiegu, powstają nawet osobne salony, które zajmują się jego wykonywaniem. Popularną opcją są „przedłużacze” syntetyczne, ale są też dostępne te robione z ludzkiego włosia.

Przedłużanie rzęs – zalety

Trwałość. Tusze czy sztuczne kępki są bardzo dobrym wyborem dla zwiększania objętości krótkich, cienkich rzęs, jednak jest to jednodniowy efekt. Przedłużanie rzęs jest natomiast metodą najbardziej trwałą, ponieważ utrzymuje się tak długo, jak długo zajmuje twoim naturalnym włoskom proces wzrostu. Efekt po jednej sesji przedłużania powinien utrzymywać się więc od 3 do 4 tygodni.

Łatwość. Oprócz tego, że przedłużanie rzęs naturalną metodą jest trwalsze niż nakładanie sztucznych kępek, są one aplikowane na miesiąc. Oszczędzasz więc czas, odejmując punkt ze swojej codziennej listy urodowych czynności, bo po ich założeniu nie będziesz musiała się o nic martwić, codziennie budząc się z pełnymi rzęsami, które nie wymagają specjalnych zabiegów.

Wady przedłużania rzęs

Cena.  Przedłużanie rzęs to koszt zaczynający się od ponad 100 zł wzwyż, w zależności od typu kępek i salonu, w którym ten zabieg wykonujesz. Dla jednych może się to opłacać, dla innych taka cena może być za wysoka.

Alergie. Podobnie jak przy sztucznych kępkach, przedłużanie rzęs także niesie za sobą ryzyko alergii. Niektórzy ludzie są uczuleni na klej używany do aplikacji rzęs i mogą doświadczać zaczerwienień, podrażnień lub opuchlizny wokół oczu. Jeśli masz nadwrażliwą skórę, przed przedłużeniem skontaktuj się z kosmetyczką.

Znalezienie dobrego salonu. Tak jak w przypadku wyboru odpowiedniego spa, powinnaś się upewnić, że miejsce, w którym wykonasz przedłużanie rzęs jest czyste i profesjonalne. Właściwa aplikacja wypełniaczy zapobiegnie zniszczeniu naturalnych rzęs. Unikaj tarcia oczu lub ciągnięcia włosków.

Jeśli twoje przedłużane rzęsy szybko wypadają lub są zbite, możliwe, że zostały niewłaściwie nałożone. Powinny być one bowiem zakładane pojedynczo zamiast w parach czy grupkach.

Podsumowanie

Rozważając przedłużanie rzęs ważne jest, by wszystko dokładnie sprawdzić. Szukaj różnych salonów spa i czytaj opinie klientek, które poddały się tej samej metodzie. Dla tych z nas, które mogą sobie finansowo pozwolić na przedłużanie rzęs, jest to świetny sposób na podkreślenie wyglądu. Oczywiście, jeśli aplikacja przebiegnie bezpiecznie i profesjonalnie!