Porost brwi – jak sprawić, by włoski szybciej rosły?

porost brwi włosy brwi rzęsy odżywianie pielęgnacja olejek serum odżywka

Porost brwi to żmudny i wymagający dużo cierpliwości proces. Jeśli widzimy kobiety, które na co dzień borykają się z odrastającymi włoskami, wyobraźmy sobie, ile to musi je kosztować. Niezależnie od powodów, dla których twoje brwi są przerzedzone, są sposoby na to, by ten proces nieco przyspieszyć. Na szczęście zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu i dzielimy się z tymi, którzy mają taki problem :)

Cierpliwość i…?

Najtrudniejszym i zarazem najprostszym sposobem na porost brwi jest zaprzestanie ich depilacji. Z woskowaniem czy wyrywaniem powinnaś wstrzymać się na co najmniej trzy miesiące. Musimy ćwiczyć cierpliwość, zwłaszcza, kiedy regulujesz brwi od lat i zauważyłaś, że nie rosną już w tych miejscach co dawniej. Z czasem jednak włoski odrosną. W czasie tego procesu ważne jest także złuszczanie. Na rynku kosmetycznym znajdziemy produkty takie jak scruby czy maseczki do twarzy, które można nakładać na obszar wokół włosków. Dzięki temu usuniemy martwe komórki skóry i pobudzimy krążenie, co wspomoże porost brwi.

Porost brwi – nawilżenie i odżywienie

Jeśli chcesz, by twoje włoski szybciej rosły, pomocne okażą się dedykowane temu kosmetyki. Odżywka do rzęs może okazać się niezwykle pomocna, jednak jeśli brwi mają rosnąć, musisz systematyczne jej używać. Prawdopodobnie słyszałaś też o serum do brwi, które zawiera proteiny mające za zadanie wzmocnienie struktury włosków, a także ziołowe składniki, które przeciwdziałają wypadaniu brwi i stymulują wzrost nowych włosków. Taki zabieg jednak nie gwarantuje cudów – efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach. Wybierz produkty, które zawierają w sobie witaminy i ekstrakty roślinne i pamiętaj – bądź cierpliwa w oczekiwaniu na rezultaty! Kolejnym produktem na porost brwi jest olej rycynowy. Co prawda nie ma on zbyt przyjemnego zapachu, ale jego miłośniczki zapewniają, że jest bezpieczny i może być stosowany na brwi, rzęsy i włosy. Do tego jest w pełni naturalny! Nakładaj go na noc i testuj przez kilka tygodni, by upewnić się, czy będzie on działał także na ciebie.