Nieświadome niszczenie włosów – porady by Steph

nieświadome niszczenie włosów uroda włosy fryzura kosmyki pielęgnacja włosów zniszczone włosy

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Wiele osób niszczy swoje włosy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Kosmyki są łamliwe, suche, wolno rosną, a my nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Poniżej znajdziesz kilka przyczyn z codziennych rytuałów, które powodują nieświadome niszczenie włosów. Wyeliminuj niektóre złe nawyki, a twoje włosy będą o wiele zdrowsze!

Zbyt duża temperatura

Widziałyście filmik w internecie, na którym dziewczyna pali sobie włosy lokówką? Na nagraniu rekomenduje ona trzymanie tego narzędzia na włosach przez „dwadzieścia sekund lub dłużej”. Nie sądzę, żebym KIEDYKOLWIEK trzymała na czyichś włosach lokówkę lub prostownicę przez dwadzieścia sekund. Jeśli potrzebujesz czasu, by kosmyki się zakręciły, to znaczy, że potrzebujesz nowej lokówki. Ciężko jest całkowicie wyeliminować wykorzystanie ciepła w stylizacji włosów, po prostu bądź ostrożna i nie skupiaj się zbyt długo na jednej sekcji, upewnij się, że na końcówki stosujesz najmniejszą temperaturę. Jeśli twoje końcówki są suche i rozdwojone, podetnij je zamiast prostować.

Tapirowanie

Tapirowanie włosów jest bardzo popularne, ale ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo szkodzi to kosmykom. Mycie lub rozczesywanie codziennie natapirowanych włosów może  powodować wiele uszkodzeń. Jeśli zależy ci na objętości, zacznij używać okrągłej szczotki, produktów dodających objętości i minimalnej ilości tapirowania.

Nieświadome niszczenie włosów – tanie narzędzia i tanie kosmetyki

Ten punkt wywołuje najwięcej emocji, bo nikt nie chce tracić fortuny tylko po to, by mieć zdrowe włosy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup profesjonalnych produktów czy kosmetyków do włosów, najważniejszymi rzeczami, na których nie powinnaś oszczędzać są suszarka, prostownica i szampon. Tanie szampony zawierają wiele chemikaliów, które przesuszą kosmyki zamiast je nawilżyć. Naprawdę. Tanie suszarki i prostownice bardziej zaszkodzą włosom niż te droższe. Bardziej kosztowne produkty minimalizują uszkodzenia i wygładzają włosy, te tańsze niestety nie.

Zbyt częste mycie włosów

Wiele się mówi o tym, jak często powinno się myć włosy. Jak wiele to za wiele? Prawdą jest, że to zależy od osoby. Jeśli musisz myć kosmyki codziennie, żeby nie były ciągle przetłuszczone, unikaj nakładania szamponu na końcówki, zamiast tego aplikuj go u nasady. To zapobiegnie przesuszanie końcówek, a jednocześnie usunie nadmiar łoju. Jeśli obecnie codziennie myjesz włosy, ale zauważyłaś, że są przesuszone, spróbuj zaczekać z myciem kilka dni, by pomóc włosom odzyskać naturalne oleje.

Farby do włosów w pudełkach

Pudełkowe farby do włosów dostępne w drogeriach to koszmar każdego fryzjera. Dlaczego? Nie dlatego, że dzięki temu ludzie oszczędzają na włosach, ale dlatego, że są one tak szkodliwe, że czasem ciężko jest te uszkodzenia odwrócić. Produkując farbę trzeba to zrobić tak, by pasowała do każdego koloru czy rodzaju włosów. Jeśli zatem masz proste blond włosy i chcesz je rozjaśnić tylko o jeden odcień, znaczy to, że farba, którą wybierasz jest na tyle mocna, że zadziała na kimś, kto ma grube, ciemne włosy. Tak wygląda nieświadome niszczenie włosów. Straszne!

Rzadkie wizyty u fryzjera

To ważne. Im dłużej zwlekasz z podcięciem włosów, tym bardziej rozdwojone będą twoje końcówki i w końcu zaczną się łamać. Podcinaj włosy co 6 – 8 tygodni, by mieć pod kontrolą rozdwojone końce i wszelkie uszkodzenia. Jeśli zapuszczasz włosy, powiedz swojemu fryzjerowi, że chcesz je tylko minimalnie podciąć. Długie włosy nie są ładne, jeśli nie są też zdrowe.

Zmiana koloru przy każdej wizycie w salonie

Mam klientki, które z każdą wizytą chcą zmienić kolor włosów. Niektóre z nich nawet mówiły mi „Nie dbam o to, czy są zniszczone, po prostu zrób tak, by wyglądały jak na tym zdjęciu”. Rany!! Zmienianie fryzury to zabawa, ale jeśli chcesz mieć zdrowe włosy, unikaj drastycznych przejść przy każdej wizycie w salonie. Przed zmianą koloru skonsultuj tę kwestię ze swoim stylistą, by sprawdzić, czy będzie to bezpieczne dla twoich włosów.
Pamiętaj, że nieświadome niszczenie włosów to problem, którego możesz uniknąć mając na uwadze powyższe codzienne rytuały. Za zdrowe włosy!
Oryginalny post: hairandmakeupbysteph.com