Modelowanie twarzy – nie taka trudna sztuka kamuflażu

Modelowanie twarzy - bronzer puder róż rozświetlacz kontur konturowanie

Odkąd Kim Kardashian udostępniła światu swoje zdjęcie twarzy będącej w trakcie modelowania dwoma kontrastującymi odcieniami podkładów, dziewczyny i makijażyści oszaleli na punkcie tej sprytnej metody optycznego wyszczuplania twarzy. Choć z początku cały proces może wyglądać zabawnie, to jednak efekt końcowy przy umiejętnym „zacieraniu śladów” jest piorunujący! Najważniejsze jest zaaplikowanie bardzo jasnego oraz bardzo ciemnego podkładu w odpowiednich miejscach, a następnie dokładnie roztarcie ich w taki sposób, aby jeden kolor łagodnie przechodził w drugi. 

W sieci można znaleźć mnóstwo filmików i zdjęć pokazujących jak krok po kroku wykonać taki urodowy kamuflaż. Efekt jest zaskakujący a czasem ma się wrażenie, że pokazane są wręcz dwie różne dziewczyny przed i po konturowaniu!

modelowanie konturowanie twarzy róż rozświetlacz bronzer

Źródło: Pinterest

Nawet jeśli twoja twarz nie potrzebuje wyszczuplenia, to taki makijaż sprawia, że nabierze ona trójwymiarowości, świeżości i zdrowego, młodego wyglądu. Warto się pobawić i wypróbować na własnej skórze. Modelowanie dwoma rodzajami pokładów jest z pewnością pracochłonne i trudne na początku przygody. Jako wprawkę polecamy rozpoczęcie nauki od konturowania za pomocą zwykłego bronzera, korektora, rozświetlacza oraz różu. Warto rozejrzeć się za bronzerem bez błyszczących drobinek lub kupić po prostu ciemny puder – drobinki i rozświetlenie świetnie wyglądają tuż nad kośćmi policzkowymi. Kontur pod nimi powinien pozostać matowy – wtedy wygląda naturalnie.

Dziewczyny, kosmetyki w dłoń i na podbój świata marsz!

Ciekawe tutoriale na You Tube:

1. Modelowanie za pomocą podkładów/korektorów

2. Modelowanie za pomocą bronzera, różu i rozświetlacza