Makijaż suchej cery: wydobądź z niej piękno!

makijaz_suchej_cery_jaki_make_up_dla_suchej_skory

Sucha skóra jest problemem nie tylko, jeśli chodzi o pielęgnację, ale także o makijaż. Ważne, by odpowiednio przygotować się do jego wykonania. Makijaż suchej cery nie musi być problemem, dziś udowadniamy to po raz kolejny.

Makijaż suchej cery: przygotuj ją na kolor

Zanim sięgniesz po podkład, zrób dokładny peeling. To on pomoże pozbyć się suchych skórek, tak by make up ich nie uwydatniał. Najważniejsze, by nie był to zbyt silnie działający kosmetyk, a już na pewno nie taki przeznaczony do cery tłustej. Wybieraj delikatne peelingi enzymatyczne, a jeśli nie musisz – nie złuszczaj cery zbyt często! Pamiętaj również, że makijaż będzie wyglądał świeżo i profesjonalnie tylko wtedy, kiedy skóra pod nim będzie odpowiednio nawilżona. Nigdy nie nakładaj podkładu bezpośrednio na cerę! Kiedy wybierasz krem, sięgaj po taki, który dodatkowo chroni skórę przed odparowywaniem wody i odwodnieniem – dzięki temu make up będzie trwalszy, a skóra nie będzie ściągnięta. Aby palce nie wchłaniały kosmetyku, sięgaj po pędzle i gąbeczki, dzięki którym upewnisz się, że cała nałożona ilość kremu wchłonęła się i działa.

Sucha skóra poskromiona: wybieraj kosmetyki świadomie

Bezwzględnie kupuj te podkłady, które są przeznaczone wyłącznie do suchej cery. Twoim wrogiem są przede wszystkim kosmetyki wodoodporne, o przedłużonej trwałości i matujące – niestety nie sprawdzą się, a Ty będziesz mieć ciągłe wrażenie, że dodatkowo pozbawiają Twoją cerę nawilżenia. Warto przetestować podkłady wzbogacone naturalnymi olejkami, które dodatkowo pielęgnują, nie podkreślając suchych skórek.  Jeśli chcesz nadać skórze trochę zdrowego koloru, sięgaj po róże i bronzery w kremie – będą wyglądać naturalnie niż tradycyjne pudrowe formuły. Kremowe kosmetyki wcale nie skutkują nadmiernym błyszczeniem! Jeśli Twoja skóra jest matowa z natury, możesz także z powodzeniem wypróbować rozświetlacze w kremie. Nie mogą być nasycone brokatowymi drobinkami, bezpieczniejsze będą takie, które po prostu nadadzą cerze delikatnego zdrowego blasku :)

Makijaż suchej cery nie musi być problemem! Możesz wyglądać nie tylko świeżo, ale także pielęgnować cerę za pomocą make upu.