Makijaż oczu a’la wata cukrowa by Jenny

makijaż w kolorze waty cukrowej pastelowy makijaż jasne cienie do oczu

W dzisiejszym wpisie Jenny przedstawia nam makijaż oczu a’la wata cukrowa. Jasne, radosne kolory doskonale sprawdzą się w wiosennym make-upie. Skusicie się?

Mishmoshmakeup by Jenny

Jakiś czas temu poczułam potrzebę wykonania makijażu przy użyciu jasnych i wesołych wiosennych kolorów. Trochę to próżny wysiłek, bo od kilku dni na moim podwórku wciąż zalega spora warstwa śniegu, ale wiosna musi w końcu w pełni nadejść… Wiem, że nie mogę kontrolować pogody, ale za to mogę zacząć zmieniać ogólny nastrój poprzez wykonanie wiosennego makijażu (nie zatrzymacie mnie!).

Ten makijaż to naprawdę prosty sposób na rozjaśnienie wyglądu twarzy. Muszę przyznać, że przedstawione kolory cieni do powiek nie do końca pasują do barwy moich oczu, ale i tak robię co chcę! ;-) Oto jak wykonać makijaż oczu a’la wata cukrowa:

makijaż oczu a'la wata cukrowa

1. Użyj pędzelka konturującego i na zewnętrzną część powieki nałóż cień w kolorze delikatnej czerwieni lub ciemniejszego różu. To, co zostanie na pędzelku, dokładnie rozetrzyj wzdłuż załamania powieki. Ten sam kolor nałóż także na dolną linię rzęs.

2. Na powiekę nałóż cień w kolorze jasno-turkusowym lub błękitnym i rozcierając go, zmieszaj z uprzednio zaaplikowanym odcieniem czerwieni.

Jenny_wata3

Dodaj tusz do rzęs i voila! Gotowe. Nazwałam ten look makijaż a’la wata cukrowa nie bez powodu, takie kolory kojarzą mi się tylko z tym przysmakiem! Nie jadłam waty cukrowej od ponad 5 lat, koniecznie muszę wkrótce nadrobić zaległości!

A jaki jest twój ulubiony, jasno-kolorowy makijaż?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com