Konturówka do ust: makijaż bez tajemnic

FE95DD41F8

Która z nas nie lubi dopełnić perfekcyjnego makijażu czerwoną szminką? Wyglądamy kobieco i zmysłowo, olśniewając uwodzicielskim uśmiechem. Bardzo często zapominamy jednak, że dobrze dobrana szminka to nie wszystko. Aby makijaż ust był naprawdę udany, nie powinnyśmy zapominać o najważniejszym: konturówka to must-wear!

Konturówka do ust jest niestety często pomijanym produktem w makijażu. Należy jednak pamiętać, że może ona zdziałać cuda, poprawiając wygląd naszych ust. Przedstawiamy więc kilka trików, dzięki którym aplikacja kosmetyku będzie prostsza, a ty przekonasz się, że konturówka to naprawdę must-have w makijażu ust.

Konturówka do ust: delikatny zarys

Konturówka nadaje delikatny kształt i stanowi doskonałe narzędzie do uwydatniania ust. Ułatwia także aplikację szminki i może zapobiec jej przedwczesnemu blednięciu.

Podobnie jak kredki do oczu, konturówki do ust są najczęściej twardymi ołówkami i trzeba je ostrzyć. Są także wersje kredek plastikowych, z automatycznie wysuwanym rysikiem, tych nie trzeba temperować, ale mogą być bardziej kłopotliwe w wykonaniu dokładnej kreski.

Konturówkę do ust najlepiej przechowywać w lodówce lub zamrażarce, by zachować jej sztywną formę i uniknąć powstawania smug podczas aplikacji.

 Wybierz kolor

Decydując się na kolor konturówki, wybierz taką, która będzie komponować się z kolorem twojej szminki. Unikaj odcienia, który będzie zbyt jasny lub zbyt ciemny. Jednocześnie, konturówka ma być twoim sekretem – nie powinna być widoczna! Jeśli masz problem ze znalezieniem odcienia, który idealnie pasuje do szminki, najlepiej jest wybrać tę o jaśniejszej tonacji, o wiele łatwiej będzie z nią pracować.

Chociaż konturówka do ust zazwyczaj jest wyborem opcjonalnym, w jednej sytuacji użycie jej jest koniecznością – decydując się na czerwoną szminkę! Ten kolor wymaga dodatkowej „ochrony”, a kredka wzbogaci taki make up.

 Aplikacja

Konturówka do ust jest kosmetykiem łatwym w aplikacji, należy jednak poświęcić chwilę czasu, by dokładnie zarysować linie. Zacznij od odpowiedniej bazy i upewnij się, że usta są całkowicie czyste przed nałożeniem kredki. Opcjonalnie, przed użyciem konturówki, na usta możesz nanieść odrobinę pudru, by utrwalić efekt.

Przed każdym użyciem należy ostrzyć kredkę do ust, ponieważ dzięki temu usuwamy z niej możliwe zanieczyszczenia czy bakterie. Drobnymi, delikatnymi pociągnięciami narysuj cienką linię wzdłuż górnej wargi, kierując się od zewnątrz do środka. Powtórz czynność na dolnej wardze, a następnie delikatnie uzupełnij kredką pozostałą powierzchnię ust.

I to w zasadzie wszystko, co musisz wiedzieć o konturówce, by odpowiednio jej używać. Nie zapominaj więc o tym pomocnym kosmetyku i ciesz się pięknie podkreślonymi ustami (niekoniecznie tylko czerwoną szminką)! :)