Inne

#

Żele intymne — postaw na nowy wymiar przyjemności

  • 21 czerwca 2023

Seksualność i chwile bliskości to ważny aspekt naszego życia. Przyjemne przeżywanie intymnych chwil to dla wielu par element scalający związek. Produktami, które pomagają osiągnąć seksualne spełnienie, są m.in. żele intymne. W tym tekście skupimy się na nich i udowodnimy, że tego rodzaju produkty zastosowane w sypialni potrafią na nowo rozpalić ogień pożądania. 

Żele intymne — postaw na większą przyjemność!

Żele intymne powstały w celu zwiększenia komfortu i przyjemności podczas zbliżenia. Starannie opracowana formuła zapewnia odpowiednie nawilżenie, co jest kluczowe podczas przyjemnej i komfortowej penetracji. Tutaj warto zaznaczyć fakt, że wiele kobiet zmaga się z problemem suchości pochwy. Suchość wpływa na dyskomfort podczas stosunku, a żel intymny powstał właśnie po to, by zapewniać przyjemne doznania.

Nowoczesne żele intymne gwarantują nie tylko odpowiedni “ślizg”, ale także zawierają składniki o działaniu nawilżającym. Oznacza to, że doskonale wpływają na skórę, odżywiają ją, rozgrzewają, co stanowi niezwykle przyjemny element gry wstępnej. Składniki stymulujące i relaksujące sprawdzą się także podczas zabaw solo. Zastosowany żel intymny pozwala na nowo odkryć przyjemność z poznawania swojego ciała i swojej seksualności. Na rynku dostępne są nie tylko żele dla par, ale także żele i lubrykanty dla pań i panów. O tym jak działają te dla mężczyzn, dowiesz się, czytając ten artykuł: https://lca.pl/pogodzinach/legnica,news,87650,_ele_intymne_dla_m_czyzn_urozmaicenie_ycia_seksualnego.html.

Żele intymne — znajdziesz je praktycznie w każdej sypialni

Żele intymne zaczęły być popularne w ciągu ostatnich kilkudziesięciu latach. Wraz z rozwojem nauki, większą świadomością na temat zdrowia i seksualności, producenci skupili się na tworzeniu produktów, które za cel obrały poprawę życia seksualnego. Początkowo żele intymne miały zwiększać higienę, zapobiegać infekcjom i eliminować nieprzyjemne zapachy. Z czasem zwiększano ich zastosowanie i właściwości. Skupiano się na nawilżaniu, stymulacji i zapewnianiu zmysłowych doznań. Obecnie szeroka oferta tego typu produktów pozwala wybrać żel intymny do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Wszystko po to, by osiągnąć seksualne zadowolenie.

Żele intymne — rodzaje i właściwości

Żele intymne różnią się od siebie nie tylko smakiem i zapachem. Często posiadają inny skład i zapewniają zupełnie odmienne doznania. Żele intymne możemy podzielić na:

  • Żele nawilżające — to najpopularniejsze produkty, które mają za zadanie nawilżyć miejsca intymne i zredukować tarcie i suchość.
  • Żele stymulujące — zwiększają one wrażliwość i doznania podczas stosunku. W składzie znaleźć można m.in. mentol, olejek miętowy i ekstrakty roślinne, które stymulują okolice intymne. Po zastosowaniu takiego żelu można poczuć przyjemne chłodzenie lub mrowienie, które zwiększają doznania.
  • Żele aromatyczne — dzięki przyjemnemu elementowi zapachowemu doskonale nadają się do erotycznego masażu i gry wstępnej. Najpopularniejsze aromaty to wanilia i truskawka.
  • Żele chłodzące lub rozgrzewające — zmieniają temperaturę podczas pikantnych zabaw. Żele chłodzące zapewniają świeżość, a rozgrzewające wywołują uczucie przyjemnego ciepła. W zależności od nastroju możesz zmieniać temperaturę podczas zabawy, by zwiększyć przyjemność pomiędzy partnerami.
  • Żele łagodzące — służą do ukojenia wszelkiego rodzaju podrażnień i dyskomfortu. 

Na co zwrócić uwagę stosując żele intymne?

Stosując żele intymne, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Na rynku dostępne są produkty, które różnią się od siebie zapachami, konsystencjami i dodatkowymi efektami (np. chłodzący lub rozgrzewający). By znaleźć odpowiedni, który pasować będzie do naszego temperamentu, warto testować, smakować i bawić się. W ten sposób znajdziemy najlepszy żel do intymnych zabaw. 

Wprowadzając do swojego życia seksualnego żele intymne, należy pamiętać o kilku zasadach. Bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie preparatu. Zaleca się przechowywanie w suchych, chłodnych i z dala od światła słonecznego miejscach. Przed stosowaniem należy sprawdzić, czy produkt nie jest przeterminowany oraz, czy opakowanie nie jest w żaden sposób uszkodzone. 

Jak stosować żel intymny?

  1. Przed użyciem żelu intymnego zadbaj o to, by ręce były czyste. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wprowadzenia bakterii lub innych zanieczyszczeń do wnętrza miejsc intymnych.
  2. Żel intymny należy stosować na zewnętrze części obszarów intymnych. Producenci informują, by żelu nie aplikować do wnętrza pochwy.
  3. Osoby ze skłonnością do podrażnień i uczuleń powinny wybierać żele o delikatnej formule, które są wolne od sztucznych substancji chemicznych i zapachowych.
  4. Stosuj żele w odpowiednich sytuacjach. Częste stosowanie żeli intymnych może zaburzać mikroflorę pochwy. Warto więc aplikować preparat tylko w sytuacji, gdy czujemy dyskomfort i uczucie nadmiernej suchości.

Każde ciało jest inne, podobnie jak temperament i upodobania partnerów. Żele intymne to idealny dodatek do pikantnych zabaw. Warto pamiętać, że żele intymne nie są środkami antykoncepcyjnymi i nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Higiena i bezpieczeństwo jest kluczowe, by stosunek był udany. Słuchaj swojego ciała, eksperymentuj i znajdź produkt, który idealnie podgrzeje temperaturę w sypialni.