Inne

#

Dlaczego drogeria online jest lepsza niż stacjonarna?

  • 17 kwietnia 2023

Drogeria online jest miejscem zakupów kosmetyków u osób, które chętnie zastępują stacjonarne zakupy transakcjami w internecie. Sklepy online cały czas rosną siłę i posiadają wiele zalet. Jakie są ich zalety? Czy warto kupować kosmetyki w sieci zamiast w stacjonarnej drogerii? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Ile jest sklepów online w Polsce?

Ekspresowy rozwój branży e-commerce w Polsce sprawia, że cały czas przybywa sklepów internetowych. Szacuje się, że w roku 2021, w Polsce powstało nawet 40 tysięcy sklepów internetowych. Drogerie online to najdynamiczniej rozwijający się sektor e-commerce w Polsce, który notuje szybki wzrost i pokazuje, że jest to przyszłość na rynku kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Pomimo wielu zalet zakupów online trzeba wiedzieć, że sklepy stacjonarne nie znikną. Sklepy online i placówki stacjonarne będą istnieć i uzupełniać się wzajemnie oferując klientów ogromny asortyment i wiele opcji wyboru.

Drogeria online — zalety

Drogeria online to miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu zrobimy wygodnie zakupy. Taki model pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pieniądze. W sieci nie jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia stacjonarnej placówki, a ulubiony krem możemy kupić w dowolnym momencie. 

Drogerie online posiadają również o wiele szerszy asortyment. Sklepy stacjonarne posiadają ograniczoną powierzchnię, gdzie nie ma dość wystarczająco miejsca na szeroką gamę produktów. Drogerie internetowe oferują przeważnie duży wybór produktów i marek. Dokładny opis na stronie internetowej zawierający skład, działanie i sposób użycia pozwala dokonać świadomego i przemyślanego zakupu. 

Zakupy przez internet oferują możliwość zrobienia zakupów z dowolnego miejsca. Masz chwilę w pracy na zrobienie zakupów? Jedziesz autobusem lub spędzasz wolny czas na kanapie w salonie? Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, masz możliwość zrobienia zakupów. Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością wśród osób starszych, które często ze względu na wiek i ograniczenia fizyczne nie są w stanie samodzielnie udać się na zakupy. 

Każda drogeria online oferuje nie tylko bogaty asortyment produktów, ale także zapewnia klientom dostęp do premier nowych kosmetyków, rabatów i promocji, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Wygodne i szybkie zakupy to doskonała alternatywa dla sklepów stacjonarnych. 

Drogeria online a rynek e-commerce

Rynek e-commerce w branży kosmetycznej cały czas dynamicznie się rozwija. Raport “Rynek kosmetyczny w Polsce w 2021” stworzony przez firmę PMR i WSPiA, wskazuje, że rynek kosmetyczny w Polsce jest wart już ponad 18 miliardów złotych. Pandemia koronawirusa i zmieniające się preferencje zakupowe klientów sprawiają, że coraz więcej ludzi decyduje się na wydanie pieniędzy w sieci niż tradycyjnie w sklepie stacjonarnym. 

Badania pokazują, że sklepy internetowe są cenione za:

  • szeroki wybór produktów w jednym miejscu,
  • niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych,
  • wygodę transakcji,
  • szybką i bezpieczną przesyłkę do domu.

Co roku na polskim rynku pojawiają się dziesiątki marek kosmetycznych, które mierzą się ze wciąż rosnącą konkurencją. Nie wszystkie są dostępne w sieciowych drogeriach stacjonarnych, a jedyną opcją dotarcia do klienta jest kanał online. Drogeria online oferuje szeroki wybór marek, nawet tych niszowych, gdzie w kilka chwil można znaleźć interesujący produkt — to jeden z głównych czynników, przez który ludzi rezygnują z wycieczki do stacjonarnego sklepu.