Idealny odcień szminki – wydobądź swoje piękno

idealny odcień szminki kolor makijaż usta szminka uroda cera skóra karnacja

Eksperymentowanie z urodą czesto przynosi różne ciekawe rezultaty. Jednak nietrafiony i źle dobrany makijaż może okazać się tragiczny w urodowych skutkach… Dziś podpowiadamy, jak wybrać idealny odcień szminki, by uniknąć makijażowych wpadek i jak najlepiej podkreślić nasze piękno.

Ton skóry a makijaż

Na pewno miałaś taki moment, w którym zastanawiałaś się, jaki typ cery posiadasz. Taka wiedza jest niezwykle przydatna, na przykład przy doborze odpowiedniego podkładu, ale czy wiedziałaś, że warto mieć to na uwadze także przy zakupie szminki? Może się to wydać zaskakujące, ale przecież tak, jak kolor oczu wyznacza czasem barwy ubrań, które wybieramy czy odcienie farb do włosów, na które się decydujemy, tak samo podtony naszej cery definiują kolory, które będą współgrać z naszym makeupem. Jeżeli już określiłaś, czy posiadasz ciepłą, zimną czy neutralną karnację, możesz śmiało dowiedzieć się, jak dobrać idealny odcień szminki i cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem, który będzie współgrał z twoją uroda. Jak to zrobić?

Idealny odcień szminki – dobierz kolor do karnacji

Jeśli Twoja cera ma ciepłe podtony, wybieraj kolory, które są złote i brązowe w odcieniu. Stworzysz wtedy piękny, monochromatyczny look. Pomarańczowe czerwienie, koralowe szminki czy te w odcieniu nude o zółtawych podtonach idealnie podkreślą cerę i rozjaśnią ją bez potrzeby tworzenia kontrastu. Idealny odcień szminki dla osób o zimnych tonach skóry to czerwień z niebieską bazą. Ale nie tylko! Chłodne róże, purpura czy karmazyn to także właściwy wybór. Kolory te współgrają z chłodną karnacją – to wspaniałe dopasowanie! Natomiast neutralne tony karnacji to mieszanka zimnych i ciepłych odcieni, jeżeli jesteś więc posiadaczką takiej cery możesz łączyć paletę barw z obu tych kategorii. Świetnie sprawdzą się tu szminki o kwiatowych i owocowych barwach, czyli wszelkie róże, brzoskwinie oraz szminki w kolorze nude.