Delikatny srebrny make up by Siham

srebrny cień do powiek srebrny makijaż
Dzisiaj podzielę się z Wami makijażem, który ostatnio szczególnie często noszę :) Delikatny srebrny make up jest odpowiedni zarówno na dzień, jak i na wieczór. Mam nadzieję, że zakochacie się w nim tak samo, jak ja!

Srebrny make up – kroki:

1. Na powieki nałóż bazę i cień w odpowiednim odcieniu na całe powieki, nie narzucam konkretnego kosmetyku – niech będzie to Twój ulubiony :) Najlepiej nakładać je palcami – kolor będzie głęboki i wyraźny.
2. Użyj pędzelka do blendowania i rozetrzyj cień, aż nie będzie widać granic. Jeśli masz z tym problem, użyj odrobiny pudru do twarzy by zatrzeć krawędzie.
3. Mniejszym pędzelkiem nałóż ciemnoszary cień w 1/3 zewnętrznego kącika oka – spróbuj nałożyć kosmetyk w kształcie litery V, w obszarze od linii rzęs do załamania powieki. Tym samym cieniem podkreśl dolną powiekę – srebrny make up nabierze głębi :)
4. By makijaż był wyraźniejszy użyj matowej czerni skoncentrowanej w zewnętrznym kąciku (w kształcie mniejszego V). Postaraj się dobrze zmieszać oba ciemne kolory razem, by wydłużyć nieco powiekę. To, co zostało na pędzelki nałóż w zewnętrznej części linii dolnych rzęs.
5. Rozświetl wewnętrzne kąciki i łuk brwiowy matowym, jasnym cieniem. Możesz dodać mu również trochę blasku używając kosmetyku z drobinkami.
6. Nałóż pogrubiającą maskarę na górne i dolne rzęsy, podkreśl oczy czarną kredką, by rzęsy wyglądały na bardziej gęste. Jeśli masz małe oczy, podkreśl je tylko w zewnętrznych kącikach.

Opcjonalnie – dla dramatycznego efektu:

7. Zaaplikuj gęste sztuczne rzęsy lub kępki – powiększysz optycznie oczy, a srebrny make up nabierze bardziej wieczorowego charakteru.
8. Pokryj miejsce, w którym rzęsy były naklejane eyelinerem – wypróbuj zakręconą, kocią kreskę,GOTOWE! :)