Aplikacja różu do policzków: dodaj sobie lekkości

aplikacja różu

Róż do policzków, jak żaden inny kosmetyk potrafi dodać nam lekkości i dziewczęcego uroku. Na rynku mamy dosyć szeroki wybór takich kosmetyków – od tradycyjnych, wypiekanych, przez prasowane i w kulkach, aż po musy i płynne formuły. Aplikacja różu do policzków nie jest trudna, warto jednak poświęcić jej trochę uwagi, by efekt nie był teatralny, a dyskretny i delikatny.

Aplikacja różu do policzków: wszystko zależy od formy

To, w jaki sposób nakładasz na policzki kosmetyk zależy przede wszystkim od tego, jaką formę kosmetyku wybierzesz – róż w pudrze to najbardziej znana forma różu i najłatwiejsza w aplikacji – nakładaj ją na końcu make upu, najwygodniej robić to za pomocą pędzla do konturowania. Kosmetyk w kremie będzie najlepszy dla tych z nas, które posiadają suchą cerę – możesz nałożyć go palcami, albo silikonową gąbeczką. Płynne róże z kolei mogą być zdradliwe w aplikacji ze względu na dużą ilość pigmentu. Najlepiej nakładać je przed lub po naniesieniu podkładu, w niewielkiej ilości, przy użyciu dwuwarstwowego pędzla z syntetycznego włosia, można zrobić to też pędzlem do podkładu lub palcami. Kosmetyk nakładaj na rozluźnioną twarz – to nie czas na strojenie min – kiedy napinasz mięśnie twarzy, bardziej prawdopodobne jest, że zaaplikujesz róż w niewłaściwym miejscu.

Ale jak to robić? Instrukcja nakładania różu

Po pierwsze – nakładaj róż na końcu makijażu, by wykończyć make up. Lubisz naturalny look? Potrzebujesz jedynie subtelnego pociągnięcia kosmetyku, dodatkową warstwę nałóż, jeśli zdecydujesz się na czerwoną szminkę i makijaż oczu w stylu smoky eye. Jeśli przed tobą długi dzień, lub po prostu nie chcesz martwić się o konieczność poprawiania makijażu, nałóż róż warstwowo. Użyj kosmetyku w kremie i pudrze, by mieć pewność, że twoje policzki cały dzień będą pięknie zaróżowione. Po nałożeniu podkładu lub kremu koloryzującego zacznij od różu w kremie i nanieś go palcami na środek policzków, możesz też użyć do tego pędzla kabuki. Następnie, nad warstwą kremowego różu nałóż ten w pudrze o podobnym kolorze. Dzięki temu, jeśli sypki kosmetyk się zetrze, kremowa warstwa wciąż będzie nadawać koloru.