3 sygnały, które mówią, że dopadła Cię makijażowa rutyna

makijażowa rutyna makeup kosmetyki oczy usta twarz kolor uroda

Jak sprawdzić, czy dopadła cię makijażowa rutyna? To bardzo proste! Oglądając zdjęcia sprzed lat łatwo można zauważyć, jak wiele zmian zaszło w kanonach kobiecego makijażu. Jedne z nas łatwo się im poddają, inne wręcz przeciwnie – od dekad stosują te same triki i produkty. Powiedz stop rutynie i nie bój się zmian w makijażu! :)

1. Makijażowa rutyna – make-up z dawnych lat

Twoje urodowe nawyki są dokładnie takie, jak za czasów liceum, chociaż minęło już kilkanaście lat? To sprawia, że nie tylko jesteś znudzona tym jak wyglądasz, ale też czujesz się niepewnie w obecnych trendach. Rozwiązanie? Musisz zdać sobie sprawę, że z wiekiem twój wygląd ulega zmianie – tak samo powinno być z makijażem, który ma podkreślać urodę, a nie dodawać lat. Jeśli do tej pory stosowałaś podkład do twarzy w różowych odcieniach myśląc, że nadaje ci to młodzieńczego blasku, czas zamienić go na bardziej naturalny kolor z żółtymi podtonami. Zrezygnuj też z podkreślania brwi kredką – zamiast niej użyj cienia i pędzelka, który ładnie i delikatnie zaznaczy włoski. Jeśli możesz sobie pozwolić na duże zmiany, do drogerii zabierz swoją kosmetyczkę z ulubionymi produktami i poproś ekspedientkę, by pomogła ci je „zaktualizować”. Przy okazji sprawdzi, czy na pewno używasz kosmetyków odpowiednich dla typu twojej cery.

2. Uzależnienie od koloru

W makijażu stosujesz mocne kolory, bo myślisz, że bez nich wyglądasz niewyraźnie? To sprawia, że ludzie najpierw widzą twój make-up, a dopiero potem ciebie! Zadaniem makijażu jest podkreślenie cech, a nie ich zdominowanie. Jeśli chcesz się wyróżnić, usta pomaluj czerwoną szminką, a resztę make-upu pozostaw w naturalnych odcieniach. Zestawienie wyrazistego koloru ust z jaskrawymi cieniami do powiek nikomu nie wyjdzie na dobre!

3. Boisz się makijażu

Nie malujesz się, bo uważasz, że to zbyt nienaturalne lub nie wiesz jak zacząć? To także makijażowa rutyna! Przez nią możesz czuć się i wyglądać na bardziej zmęczoną niż jesteś. Małymi kroczkami do celu – pokonaj swoje słabości i spróbuj od nowa pokochać makijaż. Dodanie jednego czy dwóch produktów do kosmetyczki sprawi, że na makijażu spędzisz tylko kilka minut. Na rzęsy nałóż maskarę, kości policzkowe zaakcentuj różowo-brązowym różem, a usta podkreśl błyszczykiem. Nawet nie zauważysz, że nosisz makijaż, za to twoja buzia będzie wyglądać bardziej promiennie.