Zmywanie paznokci. Jak poradzić sobie z różnymi lakierami?

zmywanie paznokci manicure pedicure uroda

Zmywanie paznokci to ta mniej przyjemna część manicure. O ile z pozbywaniem się jasnej emalii nie ma większego problemu, o tyle brokatowe, ciemne i perłowe lakiery mogą dostarczyć nam nie lada problemu. Nie ma sensu załamywać rąk i wzdrygać się na samą myśl o waciku i zmywaczu – na wszystko można znaleźć dobry sposób. Dziś przybliżamy Wam skuteczne sposoby na radzenie sobie z usuwaniem różnych rodzajów lakieru.

Zmywanie paznokci: pozbądź się drobinek

Aby pozbyć się trudnego do usunięcia brokatowego lakieru będziesz potrzebowała wacików, zmywacza bezacetonowego i… folii aluminiowej. Najpierw delikatnie namocz waciki w zmywaczu. Mokry wacik delikatnie dociśnij do paznokcia i owiń palec folią aluminiową. Czynność powtórz dla wszystkich palców obu dłoni a „opatrunek” z folii i wacika pozostaw na palcach przez kilka minut (w zależności od ilości brokatu w lakierze i grubości drobinek czas może ulec wydłużeniu, dlatego ważne było, byś wybrała zmywacz bez acetonu, który nie niszczy płytek). Po upływie tego czasu wystarczy, że przetrzesz płytki paznokcia wacikiem. Okaże się, że usuwanie brokatowego lakieru wcale nie jest tak trudne, jak zazwyczaj bywało. Daj paznokciom czas, a nie porysujesz ich drobinkami.

Usuwanie ciemnego lakieru: nie pobrudź palców

Usuwanie ciemnej emalii też potrafi być kłopotliwe (choć nie tak, jak brokat). Zmywanie paznokci będzie znacznie łatwiejsze, kiedy zmodyfikujesz pomysł przedstawiony w poprzedniej części artykułu zamiast kompulsywnie pocierać paznokcie i rozcierać kolor na dłoniach. Tym razem możesz obyć się bez folii – wystarczą waciki, które (uprzednio namoczywszy je w zmywaczu) przyłożysz do paznokci na ok. 30 sekund (możesz delikatnie podejrzeć i kontrolować, czy emalia całkowicie się rozpuściła), a następnie zdecydowanym ruchem w jednym kierunku ściągniesz lakier z paznokcia. Dzięki temu unikniesz ubrudzonych dłoni i nie podrażnisz skórek w takim stopniu, w jakim zdarza się to robić, kiedy intensywnie wycieramy paznokcie za pomocą wacika. Proste, prawda? :)

Nasze sposoby sprawią, że nie będziesz musiała martwić się zmywaniem lakieru. A jakie są Wasze? :)