Złuszczanie cery. Co robić by była gładka i pełna blasku?

złuszczanie cery pielęgnacja nawilżanie złuszczanie skóra cera twarz uroda

Wiosenne przesilenie źle wpływa na kondycję cery. Bardzo często zaczyna się ona przetłuszczać, staje się poszarzała – albo wprost przeciwnie, zaczerwieniona. Pojawiają się na niej niespodziewane i niechciane niedoskonałości. Jak możemy jej pomagać? Regularnie złuszczając martwy naskórek. Do peelingu trzeba jednak zabrać się rozsądnie. O czym pamiętać, by złuszczanie cery przyniosło oczekiwany efekt?

Złuszczanie cery: delikatnie ale dokładnie

Stosowanie peelingu powinno opierać się na prostej zasadzie – tutaj częściej i mocniej wcale nie znaczy lepiej. Ofiarą tego mitu padają przede wszystkim posiadaczki przetłuszczającej się skóry. Jeśli używamy zbyt silnych kosmetyków lub złuszczamy cerę za często, jedynym zauważalnym efektem może stać się jeszcze większa nadprodukcja sebum. Powinnaś uważać jeszcze bardziej, jeśli twoja skóra jest wrażliwa z tendencją do przesuszenia – tutaj najbezpieczniejsze będą peelingi enzymatyczne wzbogacone składnikami nawilżającymi. A po zabiegu złuszczania konieczna jest maseczka, która przywróci cerze równowagę.

Właściwy peeling: pomyśl o tym, jak robić go najlepiej

Te z nas, którym szczególnie zależy na dokładnym oczyszczeniu porów i pozbyciu się martwego naskórka łatwo wpadają w kosmetyczne pułapki. Przede wszystkim wtedy, kiedy myślą, że peeling wykonany na sucho będzie jeszcze dokładniejszy – a taka urodowa brawura może skończyć się mikrouszkodzeniami skóry, podrażnieniem, zaczerwienieniem, a w najgorszym wypadku – popękanymi naczynkami. Stosuj się do zaleceń producenta – informacje na opakowaniu idealnie wpisują się w charakterystykę produktu! „Przechytrzenie etykiety” to gwarancja jedynie tego, że twoja cera zostanie pozbawiona naturalnej bariery ochronnej. Sięgaj po produkty dostosowane do twojego typu cery. Zabieg wykonuj 1 do 2 razy w tygodniu i w żadnym wypadku nie pomijaj nawilżania po zakończonym złuszczaniu. Pamiętaj, że peelingu używamy w parze z wodą, a więc złuszczanie cery to także działanie wysuszające. Masuj cerę delikatnymi okrężnymi ruchami, zwracając uwagę przede wszystkim na to, by nie dociskać drobinek do powierzchni skóry. Woda, którą zwilżasz cerę nie powinna być zbyt ciepła – podgrzana rozszerzy naczynka, a to prosty krok do powstania nieestetycznych śladów i widocznych pajączków.

Dbaj o skórę delikatnie i ciesz się promiennym wyglądem! :)