Złoto w makijażu

złoto w makijażu makijaż oczy rozświetlenie usta kosmetyki złoto uroda makeup

Metaliczne kolory od lat królują w modzie, a tam gdzie moda, tam i make-up. Nie ma nic bardziej bogatego niż złoto w makijażu, dlatego przedstawiamy dziś kilka porad, zanim zdecydujesz się na taki look. Pamiętaj – delikatne rozświetlenie może wyglądać szykownie, jego nadmiar już niestety nie.

Złoto w makijażu – błyszcz!

Powieki są najbardziej oczywistym miejscem, na który możesz użyć złotych kosmetyków. Jeśli lubisz delikatne rozświetlenie, użyj miękkiego pędzelka do cieni, którym subtelnie rozprowadzisz je po powiece – im bardziej miękki pędzelek, tym mniej koloru nałożysz na oko. Jeśli natomiast pragniesz uzyskać bardziej wyrazisty efekt, użyj sztywnego pędzla – dzięki temu nałożony kolor będzie intensywniejszy. Niezależnie od preferowanego nasycenia, makijaż oczu wykończ aplikując czarny eyeliner, rzęsy wytuszuj czarną maskarą i wypełnij brwi, by nadać całemu spojrzeniu głębi i wymiaru. Złoto w makijażu to nie tylko oczy! Rozświetlone w ten sposób policzki wydają się złym pomysłem? Nic bardziej mylnego! Użyj rozświetlającego pudru w złotych barwach i średniej wielkości pędzla, by podkreślić kości policzkowe. Kosmetyk nałóż tuż nad nie, a następnie odrobinę rozetrzyj. Ostatni krok w makijażu to usta. Na szminkę w ulubionym kolorze nałóż błyszczyk ze złotymi drobinkami, by stworzyć efektowny look.

Świetlisty makijaż – nie tylko dla odważnych

Złoto w makijażu to trend, który nie przemija od wielu dekad. Te z nas, które nie są zwolenniczkami wyrazistego make-upu, wcale nie muszą rezygnować z tego koloru. Rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków o tym odcieniu na poszczególnych częściach twarzy, by dodać sobie delikatnego blasku. Na rynku kosmetycznym mamy ogromny wybór produktów w złotych barwach, dlatego tylko od nas samych zależy, jak chcemy ich użyć. Może to być kredka do oczu, eyeliner lub błyszczyk – nawet te drobne elementy makijażu sprawią, że będziemy wyglądać olśniewająco. Złoto w makijażu szczególnie dobrze prezentuje się w okresie karnawału, który zbliża się już wielkimi krokami. Ale pamiętaj, przy tym kolorze mniej znaczy więcej! :)