Złoto na skórę? Czemu nie! O złotych kosmetykach

złoto w kosmetykach kremy ze złotem jak złoto działa na skórę

Złoto w kosmetykach często postrzegane jest jako nieco kontrowersyjne. Nie brakuje podejrzliwych wobec niego głosów, które podkreślają, że nie jest możliwe, by ten surowiec (zwłaszcza zważywszy na małe stężenia jakie wykorzystywane są w kosmetykach) był w stanie przynieść wymierne korzyści naszej cerze. Są tacy, którzy mówią, że złoto powinno właśnie z tego względu pozostać jedynie elementem makijażu. Część badań pokazuje jednak, że kosmetyki wzbogacone złotem potrafią zdziałać wiele dobrego. Ale jak? Już od wieków uważano, że ma ono zbawienny wpływ na skórę, lecząc objawy alergii, grzybic i zakażeń bakteryjnych oraz uspokajając podrażnienia. Później zaczęto mu się przyglądać dokładniej, wciąż jednak podkreślając, że w zbyt dużych dawkach jest dla organizmu toksyczne.

Złoto pod lupą

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających złoto w różnym stężeniu. Często w gabinetach kosmetycznych można natknąć się na luksusowe zabiegi dla twarzy i ciała właśnie na bazie tego szlachetnego metalu. A co wynika z badań? Naukowcy przyglądający się interakcji kosmetycznego złota z ludzkim ciałem zauważyli, że w miejscu, w którym reaguje ono ze skórą przyspiesza krążenie krwi. Magia? Nie – fizyka – elektrony w komórkach skóry delikatnie reagują ze złotem. Jony, które są aktywowane przy takim kontakcie sprawiają, że odnawiają się połączenia między komórkami a skóra wygląda młodziej i staje się widocznie grubsza. W kosmetykach stosowane są różne związki złota, wszystkie wykazują działanie silnie regenerujące i ochronne.

Złote cuda?

Złoto pomaga tkankom odzyskać elastyczność – a więc odmładza, napina, ujędrnia i dodaje zdrowego blasku. Spowalnia degradację kolagenu w warstwach skóry i rozpadanie się elastyny, przez co wolniej się starzejemy. Poprzez stymulowanie wzrostu komórek powoduje, że cera staje się bardziej napięta, gładsza i przyjemna w dotyku. Dodatkowo jest również aseptyczne i ma właściwości przeciwzapalno-łagodzące. Znajdziemy je na liście składników wielu kremów – zarówno tych do cery dojrzałej, jak i cery młodej (wysuszonej, zaniedbanej, zmęczonej słońcem i pozbawionej blasku). Toniki z zawartością związków złota są doskonałym nośnikiem substancji odżywczych, przez co wszystkie substancje doskonale wnikają w skórę. Nawet jeśli część z tych zalet brzmi jak bajka, warto wypróbować złote kosmetyki po to, by podarować skórze odrobinę luksusu :)

zloto

1. Bielenda Złoto&Diamenty – luksusowy krem-koncentrat aktywnie liftingujący

2. Norel Dr Wilsz Exclusive Line Perły i Złoto – tonik witalizujący

3. Pulanna Bio-Gold – krem ze złotem i chińskimi ziołami