Zimowa trwałość: baza pod makijaż

beauty face

Utrzymanie trwałości makijażu to istotna sprawa dla każdej z nas. Jest wiele produktów, które obiecują przedłużoną trwałość i makijaż nie do zdarcia. Po które z nich sięgać i jak je dobierać? Sprawa wcale nie jest bardzo skomplikowana, a dobrze dobrany kosmetyk utrwalający potrafi nie tylko sprawić, że make up dłużej pozostanie nienaruszony, ale również z sukcesem dodać nam pewności siebie.

Baza, czyli makijażowy fundament

Kosmetyk, który nakładamy przez aplikacją podkładu może rzeczywiście zdziałać cuda, a dzięki niemu nie będziemy martwić się o trwałość makijażu. Jednak sięgając po taki kosmetyk należy brać pod uwagę jego skład. Większość baz pod makijaż przedłuża jego trwałość dzięki obecnemu w składzie silikonowi, który będąc odporny na wodę „pilnuje”, by make up pozostał na miejscu przez długie godziny. Niestety, ze względu na zawartość właśnie silikonu baza nie pozwala skórze oddychać i przy zbyt częstym stosowaniu sprawia, że cera staje się skłonna do wyprysków. Nie odradzamy stosowania baz w ogóle, warto jednak ich użycie zarezerwować na większe wyjścia.

Jakie zadania może spełniać baza i jak ją aplikować?

Baza oprócz podstawowego zadania – utrwalania makijażu, może spełniać dodatkowe funkcje – rozświetlać, dzięki zawartości drobinek, wypełniać zmarszczki albo matować tłustą cerę. Jak nakładać taki kosmetyk? Sama aplikacja nie wymaga zbyt wiele zachodu – ze względu na specyficzną (odrobinę tępą i satynową konsystencję) do nakładania nie będziesz potrzebować pędzla, gąbki ani silikonowego aplikatora, a kosmetyk najlepiej rozprowadzisz palcami. Do utrwalania cieni do powiek najlepiej zastosować bazę przeznaczoną do tego celu – ta do twarzy może podrażnić delikatną skórę powiek. Po nałożeniu bazy należy chwilę odczekać, by kosmetyk właściwie współpracował z podkładem i można dokończyć makijaż .

Jeśli nie baza to…

Jeśli z jakichś względów nie masz ochoty na używanie bazy pod makijaż, a chciałabyś przedłużyć jego trwałość, masz do wyboru inne kosmetyki, które dodadzą pewności siebie podczas wielkich okazji. Do najpopularniejszych zaliczane są spraye przedłużające trwałość make upu, które aplikujesz na zrobiony już makijaż, spryskując twarz z odległości około 20 cm. Te produkty również potrafią zapewnić nieskazitelny wygląd przez wiele godzin, a ty, zamiast myśleć o tym, jak wygląda twój makijaż, możesz w pełni skupić się na ważnym dla ciebie dniu :)