Zimowa pielęgnacja stóp – porady

Zimowa pielęgnacja stóp gładkie i zadbane stopy przez cały rok

Jak powinna wyglądać prawidłowa zimowa pielęgnacja stóp? O stopy powinnyśmy dbać przez cały rok, jednak zima to szczególnie ważny i trudny dla nich czas. Sezon noszenia sandałów i odkrytych butów nadejdzie szybciej niż ci się zdaje, dlatego nie powinnaś zaniedbywać tej urodowej czynności tylko dlatego, że za oknem panuje chłód ;) Jak to robić? Poznaj nasze praktyczne i proste porady!

Pielęgnacja stóp – złuszczanie

Podstawowym krokiem do zadbanych stóp zimą jest regularne pozbywanie się martwego naskórka. Dzięki takiej pielęgnacji nie tylko przywrócisz piętom miękkość, ale także zapewnisz masaż i poprawisz krążenie krwi. Jeśli używasz pilniczka do stóp pamiętaj, że taki zabieg należy wykonywać tylko na suchej powierzchni! Polerowanie wilgotnych nóg może być w rezultacie dość bolesne.  Kolejnym bardzo przydatnym narzędziem do usuwania zrogowaciałej pokrywy jest pumeks, który tym razem należy stosować na wilgotne stopy. Jeśli masz problem z nagromadzonym, trudnym do usunięcia martwym naskórkiem, codzienny nawyk szorowania pięt pumeksem podczas prysznica pomoże zmiękczyć tę powierzchnię. W innym przypadku czynność tę możesz powtarzać co tydzień lub rzadziej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zbawienna kąpiel dla stóp

Moczenie stóp przynosi nie tylko korzyści pielęgnacyjne, ale także relaksacyjne! Unikaj długotrwałych kąpieli stóp w ciepłej wodzie, bo to może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i pięty będą bardziej wysychać. Co możesz jednak zrobić, to przygotować sobie specjalną mieszankę – do miski z letnią wodą dolej ok. 50 ml octu jabłkowego i mocz w niej stopy przez 10 minut. Zabieg wykonuj nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Tak wykonana pielęgnacja stóp przygotuje je do kolejnych kroków upiększających :)

Miękkie i piękne stopy na zawołanie!

Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest odpowiednie ich nawilżanie. Krem czy balsam nakładaj codziennie po kąpieli lub prysznicu, wtedy pięty łatwiej wchłoną dany kosmetyk. Szczególną uwagę zwracaj na najbardziej przesuszone miejsca. Na tak przygotowane stopy nałóż ciepłe wełniane skarpety, co dodatkowo pobudzi działanie produktów. Regularna pielęgnacja stóp poprzez ich nawilżanie sprawi, że co rano będziesz budzić się z pięknymi i zadbanymi nogami :)