Zbyt mocno wyregulowane brwi. Jak je uratować?

zbyt mocno wyregulowane brwi uroda pęseta regulacja brwi oczy

Wiele z nas spotkało się z tym problemem – dbamy o to, by brwi były zdyscyplinowane, ale zdarza nam się przesadzić. Brwi znaczą bardzo wiele – podkreślają regularność rysów twarzy, sprawiają, że spojrzenie jest wyraziste i stanowią idealną oprawę urody – kiedy przy ich regulacji ponosi nas fantazja, możemy zaburzyć to, jak wyglądamy. Jeśli wyrwałaś zbyt dużo włosków i brwi są od siebie zbyt oddalone, albo za cienkie, uratować może cię tylko spokój i cierpliwość.

Zbyt mocno wyregulowane brwi: jak nie przesadzić?

Pamiętaj: brwi są siostrami, ale nie są bliźniaczkami. Co to znaczy? Nie powinnaś starać się za wszelką cenę sprawić, że będą idealnie symetryczne – lepiej zapobiegać niż leczyć. Urodowe katastrofy z brwiami w tle często wynikają z nadmiernej dokładności – nie spędzaj długich godzin przy lusterku, starając się sprawić by łuki były idealnie symetryczne! Nie poprawiaj natury i przede wszystkim upewnij się, że zaczynają się i kończą w miejscu, w którym powinny. Najczęstszym błędem jest usuwanie zbyt wielu włosków. Słowo-klucz – naturalność?

Brwi idealne: co zrobić, kiedy już się stało?

Zbyt mocno wyregulowane brwi nie dodają uroku – co zrobić kiedy przesadziłaś? Poszukać pomocy. Oczywiście możesz regulować łuki sama, ale kiedy są zbyt cienkie usuwaj tylko te włoski, które ewidentnie wykraczają poza ich naturalny zarys. Jasne, że trudno je zostawić samym sobie na cały miesiąc, ale powinnaś być cierpliwa. Jeśli nie jesteś pewna, na ile możesz sobie pozwolić – odwiedź profesjonalistkę, która nada brwiom kształt, a ty będziesz mogła traktować go jak wzór do dalszej regulacji. Sięgnij po odżywkę-serum do brwi, a miejsca, w których brakuje włosków zamaskuj ołówkiem w kolorze zbliżonym jak najbardziej do twojego naturalnego. By nie robić tego codziennie, możesz ratować się henną – ale tu także mile widziana jest pomoc kosmetyczki. Jak wyglądać dobrze, kiedy brwi odrastają? Przeczesuj brwi i używaj dyscyplinującego żelu. Możesz wspomóc się cieniem, który w delikatny sposób wypełni ubytki. Nawet jeśli kusi cię pęseta – przeczekaj – kiedy odrosną poczujesz się jak nowa :)