Zbawienna moc protein. Wykorzystanie jajek w kosmetyce

canstockphoto33112175

Kurze jajka w naszej codziennej pielęgnacji? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim chodzi o żółtko jajka – to delikatny, złoty środek zamknięty w skorupce. Jajka są oczywiście idealne dla naszego zdrowia, kiedy je spożywamy. Jednakże żółtko jest idealne jako jeden z elementów naszej kosmetyczki. Jeżeli chcemy o siebie zadbać, powinniśmy bez wątpienia wziąć pod uwagę jajka w naszej codziennej pielęgnacji.

Naturalny skarb ukryty w skorupce

Żółtko idealnie nadaje się do pielęgnacji naszych włosów. Brzmi abstrakcyjnie? Każda z nas zapewne eksperymentowała z włosami – wiadomo jak się kończą eksperymenty w stylu farbowania brązowych włosów na jasny kolor, np. blond. Jak takie zabiegi mogą się skończyć bez profesjonalnego fryzjera? Zniszczonymi i suchymi włosami na naszej głowie. W tym przypadku naturalne środki są najlepszym rozwiązaniem z możliwych, aby poprawić kondycję włosa.

Przygotowanie maski regenerującej z żółtkiem jaja w roli głównej

Jak zatem przygotować maseczkę regenerującą dla naszych włosów? Przepis jest bardzo prosty – wystarczy jedno żółtko, oliwa z oliwek, a także maska do włosów lub zwykła odżywka. Najpierw musimy rozetrzeć żółtko w miseczce, a następnie małymi dawkami, dodajemy do niego oliwę z oliwek – koniecznie trzeba robić to powoli, jednocześnie mieszając, aby nie doprowadzić do rozwarstwienia się substancji. Im dłuższe mamy włosy, tym więcej powinniśmy dodać oliwki. Jeżeli po wymieszaniu uzyskaliśmy gładką masę, należy dodać do niej około dwóch łyżeczek maski do włosów (lub wspomnianej odżywki) i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną maskę nakładamy na włosy, zawijamy folią aluminiową i owijamy ręcznikiem. Włosy z nałożoną na nich maską trzymamy pod przykryciem do około dwóch godzin. Po tym czasie myjemy nasze włosy szamponem – najlepiej bez SLS! Czynność najlepiej powtórzyć dwa razy, aby pozbyć się oliwy. Dzięki temu skutecznie wzmocnimy nasze włosy i idealnie je nawilżymy. Żółtko z jajka jest też idealne na problemy z łupieżem. Jedno żółtko mieszamy z paroma kroplami świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Taką miksturę wcieramy w skórę głowy i pozostawiamy na czas do około ośmiu minut. Spłukujemy maseczkę, ale nie myjemy włosów  szamponem. Włosy najlepiej jest umyć przed nałożeniem maseczki z żółtka. Efekty są zaskakujące, lecz aby zachować efekt, czynność należy regularnie powtarzać.