Zapuszczanie grzywki: zrób to bez problemu!

Zapuszczanie grzywki skuteczne sposoby na zapuszczanie włosów

Większość z nas choć raz w życiu skusiła się na grzywkę. Zazwyczaj traktujemy ją jako miłą odmianę i sposób na odświeżenie fryzury – ale łatwiej ją zrobić, niż się jej pozbyć. Jak przebrnąć przez niewygodne długości nie odwracając głowy od lustra?

Zapuszczanie grzywki: jak to robić

1. Przycinaj regularnie!

Może brzmi to kontrintuicyjnie i nie do końca widzisz potrzebę regularnego podcinania włosów podczas zapuszczania grzywki, ale uwierz nam – kosmyki regularnie przycinane będą zdrowsze, a fryzjer na bieżąco będzie nadawał im nowy kształt. Nie chodzi przecież o widoczne strzyżenie, tylko zdyscyplinowanie i pozbycie się zniszczeń!

2. Zaczesuj!

Najłatwiej zapuszcza się grzywki przycięte i stylizowane na bok – nie tylko doskonale komponują się z resztą fryzury, ale są o wiele mniej denerwujące, niż prosta grzywka powoli odrastająca i nachalnie włażąca do oczu. W każdym przypadku od samego początku zapuszczania staraj się nadać włosom kierunek – zaczesuj je na prawą lub lewą stronę – uparcie, aż do momentu, kiedy zaczną się układać właściwie. Jeśli są niesforne, delikatnie zwilż je wodą!

3. Zaprzyjaźnij się z akcesoriami!

Najtrudniejszą rzeczą związaną z zapuszczaniem grzywki jest niesubordynacja odrastających kosmyków. W sytuacjach kryzysowych warto sięgać po wsuwki i spinki, które potrafią naprawdę uratować fryzurę. Jeśli nie lubisz spinek, zaopatrz się w dobrej jakości lakier do włosów, powinien pomóc utrzymać włosy w miejscu.

4. Używaj lekkich produktów!

Nie musisz spryskiwać fryzury całą butelką lakieru by kontrolować grzywkę – dokładnie wybieraj produkty do stylizacji, by dopasować je do potrzeb włosów. Jeśli chcesz unieść problematyczną grzywkę i zaczesać ją do tyłu, wypróbuj pomadę o lekkiej konsystencji. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką gęstych włosów, lepiej sprawdzi się na nich lakier w sprayu. Wybieraj takie o suchej formule, nie będą obciążać grzywki dodatkowo. Jeżeli nie jesteś pewna jaki kosmetyk wybrać, zapytaj zaufanego fryzjera.

5. Suchy szampon w dłoń!

Pomoże on nie tylko utrzymać świeżość i lekkość włosów, ale doda im objętości i zdyscyplinuje, a to wszystkie cechy, których potrzebujesz, kiedy zapuszczasz grzywkę. Delikatnie spryskaj włosy na całej długości i wystylizuj fryzurę jak zwykle – zobaczysz, będziesz zadowolona :)