Zapobieganie łamliwości paznokci – porady

zapobieganie łamliwości paznokci pielęgnacja dłonie paznokcie łamliwe paznokcie rozdwojone paznokcie uroda

Prawdopodobnie każda z nas chce szczycić się mocnymi i zadbanymi paznokciami, dodatkowo ozdobionymi lakierem w modnym kolorze. Zapobieganie łamliwości paznokci to proces, dzięki któremu nasze dłonie zawsze będą wyglądać pięknie! Poniżej znajdziesz porady jak sprawić, by twoje paznokcie tak łatwo się nie rozdwajały i nie były tak kruche :)

Krok 1 – nawilżanie

Zawsze miej pod ręką (i na dłoniach) ulubiony krem do rąk. Trzymaj go w torebce, na biurku w pracy, przy umywalce czy przy łóżku. Krem nawilży dłonie i sprawi, że ich suchość nie doprowadzi do łamania się paznokci. Ponadto ważne jest by pamiętać, że przesuszone paznokcie łatwo rozdwajają się i  łamią przy obcinaniu. Aby temu zapobiec, skracaj je zawsze po kąpieli albo po kilkunastominutowym zabiegu dla dłoni wykonanym w domowym zaciszu. By dodatkowo uchronić płytkę paznokci przed uszkodzeniami, zaprzyjaźnij się z… rękawiczkami! Noś je zawsze, kiedy jest zimno, przy zmywaniu naczyń czy sprzątaniu. Możesz też zakładać je na noc, kiedy kładziesz się spać. Wcześniej jednak pamiętaj, by nawilżyć dłonie aplikując warstwę kremu.

Zapobieganie łamliwości paznokci – właściwe nawyki

Ważne jest, by do pielęgnacji paznokci używać odpowiedniego pilnika. Te zwykłe, metalowe, mogą uszkodzić płytkę, najlepsze i najbardziej delikatne będą te dwustronne lub szklane. Zapobieganie łamliwości paznokci to także odpowiednie ich obcinanie. Nie kieruj się kształtem – paznokcie powinny być przede wszystkim mocne. Zawsze piłuj je w jednym kierunku i pilnuj ich właściwej długości.

By dodatkowo nawilżyć płytkę, nakładaj na nią warstwę kolorowego lub nawet bezbarwnego lakieru. Pamiętaj jednak, by unikać tych z dodatkiem formaldehydu (powoduje on rozdwajanie paznokci, czasem nawet reakcje alergiczne). Emalię zmywaj nie częściej niż raz w tygodniu. Zmywacze bez acetonu w składzie są delikatniejsze, ale wciąż zawierają octan, który również może wysuszać płytkę!

Zapobieganie łamliwości paznokci nie jest ani trudnym, ani wymagającym dużo czasu czy pieniędzy procesem. By cieszyć się mocnymi i pięknymi paznokciami, wystarczy wypróbować przygotowane przez nas porady, dzięki którym płytka będzie zadbana, a my nie będziemy musiały więcej martwić się jej łamaniem czy rozdwajaniem :)