Zalotka: jak skutecznie podkręcić rzęsy?

zalotka jak używać zalotki jak podkręcić rzęsy

Tusz do rzęs nie jest ich jedynym skutecznym „upiększaczem”! Podkręcanie rzęs to element makijażu, który, często niedoceniany i traktowany po macoszemu, potrafi dać naprawdę widoczne efekty, jeśli tylko właściwie do niego podejdziemy. Marzą ci się optycznie wydłużone, grubsze i pełniejsze rzęsy, które są ramą powiększonych i wyrazistych oczu? Nic prostszego – zalotka w dłoń i… do dzieła!

Zalotka dla zalotnego spojrzenia

Jak właściwie prawidłowo trzymać zalotkę, by było nam wygodniej? Odpowiedź jest prosta, najlepiej chwycić ją jak zwykłe nożyczki. Następnie rozchyl ją najszerzej, jak tylko się da i przyłóż krawędź z paseczkiem bardzo szczelnie do górnej powieki. Zanim przejdziesz do właściwego podkręcania dokładnie się upewnij, że wszystkie rzęsy są objęte zalotką. Kiedy się upewnisz powoli ściśnij zalotkę i dociskaj rzęsy (uważaj, by nie robić tego zbyt agresywnie) delikatnie pulsującym ruchem.

Triki i sposoby na podkręcenie

Kiedy rzęsy są już ściśnięte, delikatnie unieś zalotkę, jakbyś chciała dopasować jej kształt do górnej powieki. To sekret podkręcenia, które nie skończy się efektem „zagiętych” rzęs, którym często kończą się takie zabiegi. Cały czas delikatnie dociskaj zalotkę pulsującym ruchem i staraj się nie mrugać. Po kliku sekundach delikatnie zwolnij uścisk, przesuwając zalotkę pulsującym ruchem od nasady rzęs po ich końce. „Otwórz” zalotkę i przyjrzyj się skrętowi – powinien być idealny! Dla lepszego efektu przed użyciem możesz delikatnie rozgrzać zalotkę za pomocą suszarki do włosów, pamiętaj jednak, by nie robić tego zbyt często, bo może to osłabić włoski. Jeśli skręt nie jest wystarczający potwórz zabieg, a potem zajmij się drugim okiem.

O czym należy pamiętać?

By zalotka spełniła swoje zadanie idealnie, pamiętaj by przed podkręcaniem twoje rzęsy były suche, niepokryte żadnym kosmetykiem i odtłuszczone. Im krócej będziesz ściskała rzęsy, tym bardziej naturalny efekt uzyskasz, a przede wszystkim pamiętaj, by nie ściskać ich za mocno – zamiast długotrwałego podkręcenia po prostu odkształcisz rzęsy pod kątem prostym. Staraj się też nie podkręcać włosków codziennie i kilka razy w tygodniu dać im od tego odpocząć, by cały czas były w doskonałej kondycji.