Wypełnianie brwi by Jenny

wypełnianie brwi makijaż brwi makeup uroda kosmetyki

Mishmoshmakeup by Jenny

W dzisiejszym poście chcę wytłumaczyć, dlaczego wypełnianie brwi jest ważne i jak to robić, a także pokażę wam swoją metodę.

Zanim zaczniemy… po co malować brwi? To proste: one okalają naszą twarz. Widziałyście kiedyś kogoś z absolutnie perfekcyjnym makijażem ale miałyście wrażenie, że czegoś brakuje? Nie wydawał się kompletny? Jej brwi nie były widoczne? Gwarantuję, że to rzecz, która zaburza całość. Większość kobiet już o tym wie ale być może niektóre z nich nigdy nie myślały o wypełnianiu brwi albo się tego boją. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis pozwoli pozbyć się tego strachu i pomoże w eksperymentach z wyglądem. Przecież makijaż nie jest trwały. Nie bójcie się z nim eksperymentować!

Wypełnianie brwi to główny temat tego wpisu, nie będę mówić o ich regulowaniu. Nad postem znajdziecie zdjęcie przed i po wypełnieniu moich brwi. Chcę zaznaczyć, że przed wykonaniem tej czynności nałożyłam na twarz pełny makijaż, byście mogły zobaczyć efekt i ocenić korzyści wynikające z malowania włosków.

Zaczynajmy. Po pierwsze, wybierz produkt, który ci odpowiada. Ja używam pudru do brwi w dwóch tonach – jasnym i ciemnym i cienia rozjaśniającego (którego zazwyczaj nie stosuję.) Użycie dwóch odcieni do wypełniania brwi zapewnia ich naturalny wygląd.

wypełnianie brwi

1. Używając szczoteczki dołączonej do kredki do brwi (jeśli takiej nie posiadasz możesz użyć tej z nieużywanego tuszu do rzęs), wyczesz włoski ku górze i dołowi w kierunku twarzy.

2. Użyj jaśniejszego odcienia pudru do brwi (albo jakiegokolwiek produktu, którego używasz) by delikatnie zaznaczyć kształt. Przy tej czynności zazwyczaj pomijam wewnętrzną 1/4 włosków i te, które delikatnie „wystają”. Niektóre z was mogą pomyśleć, że nie powinno się tak robić, w porządku, rozumiem. Jeśli chcecie tak zrobić, proszę bardzo. Kiedy już linie są gotowe delikatnie przeczesuję brwi szczoteczką.

wypełnianie brwi

3. Ciemniejszym kolorem zacznij lekko wypełniać zewnętrzne 3/4 brwi, zgodnie z kierunkiem naturalnego wzrostu twoich włosków. Jeśli zmieniają one kierunek, naśladuj to. Co jakiś czas przeczesuj brwi szczoteczką, by wyglądały naturalnie. Jaśniejszym odcieniem, bardzo delikatnie wypełnij 1/4 zewnętrznej części włosków, postaraj się nie „zamykać” tej partii. Zauważ jak prawie niewidocznie zaznaczyłam tę część. Dzięki temu całość wygląda naturalnie. Jeśli je „zamkniesz”, brwi będą wyglądać jak namalowane, a tego chyba chcemy uniknąć, prawda?

4. Rozświetlaczem i pędzelkiem do rozjaśniania ukształtuj krawędzie brwi, następnie rozetrzyj ten kosmetyk. Na tym zdjęciu użyłam więcej produktu rozświetlającego niż zazwyczaj, żebyście zobaczyły gdzie go umieszczam. To pomoże rozjaśnić część wokół włosków i sprawi, że będą wyglądać perfekcyjnie.

Tak wygląda moje codzienne wypełnianie brwi, może nie jest doskonałe ale u mnie dobrze się sprawdza. Jakich produktów wy używacie do malowania brwi?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com