Wypadanie włosów. Najpopularniejsze przyczyny

wypadanie włosów fryzura kosmyki włosy uroda

Wiele kobiet ma problem z wypadaniem włosów. Żeby z sukcesem zwalczyć problem, warto najpierw przyjrzeć się jego przyczynom – a tych może być wiele – od nieodpowiedniej pielęgnacji do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli wypadanie to także twój problem, nie stawaj w miejscu – kiedy zidentyfikujesz powody, będziesz mogła zminimalizować objawy. Czym najczęściej spowodowane jest wypadanie włosów?

Wypadanie włosów: nie denerwuj się

Być może brzmi to, jak zbyt często powtarzany banał i przyczyna-parasol obejmująca większość urodowych i zdrowotnych problemów, ale częstą przyczyną wypadania jest stres. Dzieje się tak dlatego, że organizm, nad którym panowanie przejmują nerwy, w dużej ilości wydziela substancje, które zaburzają równowagę hormonalną. Jeśli zaobserwowałaś wzmożoną utratę włosów, a twoja fryzura staje się coraz cieńsza warto wybrać się do endokrynologa – za sytuację odpowiedzialny może być kortyzol (hormon stresu), insulina lub – na przykład – testosteron.

Łatwiejszą do wyeliminowania przyczyną wypadania są nieodpowiednio dobrane kosmetyki – przyjrzyj się etykietom – jeśli jest w nich dużo drażniących substancji (na przykład SLS i SLES) i obciążających silikonów, wyrzuć je do kosza! Kiedy cebulki są nadmiernie obciążone, włosy chorują i wypadają. Zacznij od odpowiedniej pielęgnacji.

Ratuj każdy włos: winowajcy w ukryciu

Zwróć też uwagę na to, co jesz i jakie suplementy przyjmujesz. Nieoczywistym winowajcą, nasilającym znaczenie wypadanie włosów jest namiar witaminy A w organizmie – nie martw się, kiedy jej poziom wróci do normy, problem najprawdopodobniej przestanie cię dotyczyć. Zwróć też uwagę na to, co masz na talerzu i wprowadź do diety więcej białka, które jest budulcem włosa – jego brak jest odpowiedzialny za to, że twoja fryzura staje się cieńsza. Sięgaj po ryby, mięso, jajka – a jeśli unikasz tych produktów – ciecierzycę, soczewicę i fasolę.

Do innych prawdopodobnych czynników należą dziedziczne skłonności do łysienia, anemia, czy brak witaminy B. W tym ostatnim pomogą ci wszystkie owoce inne niż cytrusy, awokado, orzechy i dużo surowych warzyw w diecie. Jeśli ostatnio widocznie schudłaś, to utrata kilogramów może stać za wypadaniem włosów – chudnięcie to za każdym razem ogromny wysiłek osłabiający organizm, w takie sytuacji pamiętaj o tym by dbać o siebie jeszcze bardziej! Nie musimy przypominać, że kiedy przesadzasz z ilością kosmetyków i narzędzi do stylizacji, zwłaszcza tych związanych z wysoką temperaturą, twoja fryzura cierpi. Kiedy zauważysz, że włosy wypadają, ogranicz wpływ osłabiających czynników!