Wypadanie włosów na wiosnę – kiedy to problem?

canstockphoto10808238

To, że zwłaszcza wiosną, tracisz trochę więcej włosów niż zwykle do pewnego momentu nie powinno budzić twojego niepokoju. Co zrobić, kiedy problem zaczyna się pogłębiać, po każdym myciu znajdujesz ich na dnie wanny coraz więcej, a po każdym czesaniu ilość kosmyków na szczotce przeraża? Jest kilka prostych rozwiązań, które mogą pomóc na wypadanie włosów na wiosnę.

Przede wszystkim przyjrzyj się swojemu trybowi życia

Kluczowym czynnikiem warunkującym kondycję włosów jest twoja dieta i to jej powinnaś przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Czego może ci brakować? Nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), minerałów, białka… Wprowadź do swojej diety jaja, oliwę z oliwek, ryby i owoce morza, pestki dyni i orzechy, a nie pożałujesz. Dbaj też o dostarczanie organizmowi odpowiednich dawek witamin – możesz rozważyć apteczne suplementy z zawartością witamin, ziół a także morskich glonów. W miarę możliwości unikaj stresu i zanieczyszczeń. Odstaw suszarkę i staraj się myć włosy w letniej wodzie – ograniczysz wypadanie nie przemęczając ich.

Wypadanie włosów na wiosnę… ale co z kosmetykami?

Przede wszystkim zrezygnuj z agresywnych preparatów do stylizacji, zwłaszcza takich z wysoką zawartością alkoholu. Pielęgnacja powinna być delikatna i ściśle dopasowana do typu i kondycji włosów i skalpu. Sięgaj po kosmetyki o krótkim, naturalnym składzie, staraj się także unikać farbowania, a jeśli się na nie zdecydujesz – wybierz się do fryzjera i nie eksperymentuj w domu. Jeśli to nie tylko wypadanie włosów, ale kosmyki są w złej kondycji pomyśl o podcięciu ich. Pomyśl o wspomaganiu włosów ziołami – rumiankiem i skrzypem polnym, które wzmocnią cebulki włosów stosowane jako płukanki (uwaga – rumianek może delikatnie rozjaśniać kosmyki). Dobierz kosmetyki przeznaczone do walki z twoim problemem – dla skóry suchej i wrażliwej preparaty odżywiające i nawilżające skalp, delikatne produkty dla alergików, odpowiednie składniki (cynk, środki przeciwgrzybicze) dla dotkniętych łupieżem, odtłuszczające dla borykających się z przetłuszczaniem, a przede wszystkim – dedykowane wypadaniu włosów.

Kiedy problem się nasila

Utrata ok. 100 włosów dziennie nie powinna cię niepokoić, jeśli mimo prób walki z problemem, nie zmniejsza się on, a włosy wypadają wybierz się do dermatologa, który zleci badania pomagające wykluczyć łysienie, problemy hormonalne i inne problemy zdrowotne. Poza tym, leczenie dermatologiczne ma za zadanie wspomaganie pielęgnacji włosów i skóry głowy, a to może przyspieszyć regenerację skóry głowy i włosów.

Głowa do góry! :)