Wykorzystaj kosmetyki do ostatniej kropli!

promienny makijaż jak rozświtlićcerę

Zawsze jest podobnie – wydaje Ci się, że cała Twoja kosmetyczka jest kompletna, a za chwilę orientujesz się, że powinnaś coś dokupić. Kiedy brakuje na to czasu warto znać sposoby na to, jak wydłużyć życie kosmetyków, które stoją na półce. Podpowiadamy co robić, by cieszyć się nimi odrobinę dłużej.

Wydłuż życie kosmetyków

1. Kończy Ci się podkład, a nie masz czasu na kupno nowego? Jest sposób na to, by używać go chwilę dłużej w funkcji kremu tonującego. Nawet jeśli wydaje Ci się, że kosmetyku zostało niewiele (bo znajduje się w szklanej buteleczce i ciężko to sprawdzić), dodaj do opakowania trochę kremu nawilżającego i dobrze je zmieszaj. Krycie będzie odrobinę słabsze, ale podkład będzie miał dodatkowe właściwości nawilżające.

2. Zanim wyrzucisz, dokładnie sprawdź zawartość opakowania. Plastikowe buteleczki mogą kryć więcej pozostałości niż Ci się wydaje. Najprościej je po prostu przeciąć, a to co zostało w środku przełożyć do podróżnego plastikowego, zakręcanego słoiczka. W ten sposób kosmetyki będą kończyć się odrobinę wolniej :)

3. „Napraw” prasowany puder za pomocą bibułki matującej i taśmy malarskiej. Kiedy używasz gąbeczki sebum z Twojej twarzy przenosi się do kosmetyku i utwardza go niepotrzebnie. Przyłóż do niego bibułkę, by zaabsorbowała nadmiar tłuszczu, potem kawałek taśmy malarskiej, dzięki której usuniesz skorupkę.

4. Wyczyść cień do oczu za pomocą spirytusu i wacika. Przelej spirytus kosmetyczny do buteleczki z dozownikiem i delikatnie spryskaj cienie, które wyglądają na brudne lub tłuste. W ten sposób pomożesz im odzyskać prawdziwy odcień i zdezynfekujesz go.

5. Potłuczony cień? To też da się naprawić! Wlej do opakowania odrobinę spirytusu kosmetycznego, mieszaj patyczkiem kosmetycznym, aż cień uzyska konsystencję pasty. Następnie wyrównaj masę w pudełeczku łyżeczką lub czystym palcem wskazującym. Kiedy alkohol wyparuje, cień będzie gotowy do użycia.