Wybór fryzury ślubnej – porady by Steph

wybór fryzury ślubnej włosy fryzura upięcie uroda

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Wybór fryzury ślubnej był dla mnie najcięższą decyzją w życiu! Codziennie zmieniałam zdanie, tak wiele fryzur mi się podobało! Jak wybrać tę jedyną? I czy będzie wyglądać dobrze na zdjęciach? Czy wytrzyma cały dzień? W trakcie pracy z wieloma pannami młodymi zauważyłam zalety i wady różnych typów ślubnych uczesań. Poniżej znajdziesz plusy i minusy poszczególnych fryzur.

Rozpuszczone, pokręcone włosy:

Zalety:
-Wyglądają pięknie, zwłaszcza, jeśli masz długie włosy.
-Wygoda. Na koniec dnia nie będziesz cierpieć z powodu bólu głowy z powodu miliona wsuwek we włosach.
– Ruchoma fryzura. Nie musisz się martwić o to, że włosy zmieniają swoje pierwotne położenie bo, w przeciwieństwie do upięć, one mają się poruszać!

Wady:
-Największą wadą rozpuszczonych włosów jest to, że to najmniej przewidywalna fryzura ślubna. Przez to, że jest ruchoma, trudno ją opanować. Pod koniec dnia może wyglądać niechlujnie.  Częściowo wyprostowane loki mogą zniszczyć zdjęcia i ciężko jest utrzymać objętość i kształt kosmyków, które nie są spięte wsuwkami.

Moja rada:
-Jeśli zamierzasz rozpuścić i pokręcić włosy upewnij się, że będziesz miała możliwość poprawić je w ciągu dnia. Jeśli tak zrobisz, wieczorem fryzura powinna nadal wyglądać świetnie.

Częściowe upięcie:

Zalety:
-Zachowasz długie loki jednocześnie mając zabezpieczenie upięcia wsuwkami.
-Łatwiej znaleźć miejsce na akcesoria do włosów w częściowych upięciach niż przy rozpuszczonych włosach.
-Kiedy górna część włosów jest upięta, o wiele łatwiej jest utrzymać kształt i objętość fryzury przez cały dzień.

Wady:
-Dolna część włosów, która pozostaje rozpuszczona może łatwo się poplątać jak w przypadku całkowicie rozpuszczonych loków

Moja rada:
-Jeśli nie czujesz się dobrze w spiętych włosach, zalecałabym częściowe upięcie. To bardziej bezpieczna opcja i alternatywa dla całkowicie rozpuszczonych włosów.

Upięcie:

Zalety:
-Ozdobne i fantazyjne! Kiedy masz okazję nosić piękne upięcie bez uczucia zbytniej przesady? Twój ślub to najlepsza okazja!
-Jest tak wiele opcji. „Upięcie” może znaczyć tak wiele i pasować do różnych stylów.
-Kształt utrzyma się cały dzień, co sprawi, że fryzura będzie dobrze wyglądać na zdjęciach.

Wady:
-Niektóre upięcia mogą wyglądać nudno z przodu.
-Mogą być niewygodne, zwłaszcza jeśli masz grube włosy.

Moja rada:
Upewnij się, że upięcie podoba ci się nie tylko z tyłu i po bokach ale także z przodu. Niech będzie lekkie, interesujące i kobiece. Czasem dobrze jest też wypuścić kilka loków by okalały twoją twarz.

Na bok:

Zalety:
-Jeśli masz długie włosy upięte i zagarnięte na bok, jest tak jak z częściowym upięciem – zachowujesz długość przy zabezpieczeniu wsuwkami.
-Taka fryzura będzie dobrze wyglądać na zdjęciach z przodu.

Wady:
-Może być niewygodna. Większość upięć na bok jest spięta nisko przy szyi i za uchem, a to może być momentami dość irytujące.
-Na zdjęciach jedna strona będzie wyglądać pięknie ale druga może wypadać nudno.

Moja rada:
-Upewnij się, która strona włosów będzie skierowana ku zebranym podczas ślubu i podepnij je właśnie z tej strony. Postaraj się też pamiętać o eksponowaniu jej przy pozowaniu do zdjęć.

Powodzenia!

Oryginalny post : hairandmakeupbysteph.com