Włosy po rozjaśnianiu: pielęgnacja

włosy po rozjaśnianiu pielęgnacja rozjaśnionych włosów regenrazja po rozjaśnianiu włosów

Pisaliśmy ostatnio o sposobach na rozjaśnianie włosów zarówno chemicznymi, jak i naturalnymi metodami. Jak powszechnie wiadomo, jest to dość poważna zewnętrzna ingerencja, dlatego ważne, by odpowiednio zadbać o kosmyki po przeprowadzeniu takich zabiegów. Poniższe porady będą dotyczyć przede wszystkim regeneracji po chemicznym rozjaśnianiu, by twoje włosy wróciły do dobrej kondycji.

Rozwaga przede wszystkim

Przez kilka tygodni po rozjaśnianiu powinnaś powstrzymać się od chodzenia na basen. Chlor może zmienić kolor twoich włosów. Bądź dobra dla swojej fryzury, a odwdzięczy ci się tym samym! Jeśli krótko po rozjaśnianiu zamarzy Ci się kolejna zmiana koloru, rozważ użycie farby o krótszej trwałości, co mniej uszkodzi włosy, a tobie da swobodę zabawy kolorem. Pamiętaj też, że stylizacja ciepłem także niekorzystnie działa na włosy po chemicznym zabiegu. Postaraj się unikać suszarki, prostownicy czy lokówki. Pozwól włosom samodzielnie schnąć tak często jak to możliwe. Zbyt duża ilość ciepła może dodatkowo uszkodzić kosmyki.

Profesjonalna pomoc

Jeśli marzysz, by po zostaniu blondynką znów wrócić do ciemnego koloru, nie ryzykuj samodzielnego eksperymentowania, zamiast tego wybierz się do fryzjera. Przygotuj się także na wizytę w salonie krótko po rozjaśnianiu, ponieważ końcówki mogą stać się przesuszone i łamliwe. Nieprawidłowe rozjaśnianie może spowodować łamanie włosów tuż przy nasadzie. Jeśli obawiasz się kosztów związanych z wizytą u fryzjera, pamiętaj – próba uratowania efektów nieudanego domowego zabiegu może kosztować cię więcej niż profesjonalna pomoc!

Odpowiednia regeneracja

Po rozjaśnianiu powinnaś także uważać z używaniem szamponu. Spróbuj rzadziej myć włosy, a jeśli bez częstego mycia stają się oklapnięte lub przetłuszczone, raz na jakiś czas użyj suchego szamponu, który nada włosom objętości i świeżości.  Jak już wspominaliśmy, rozjaśnianie powoduje przesuszanie kosmyków, a jedynym sposobem na odwrócenie tego procesu jest zapewnienie właściwego nawilżenia. Zamiast polegać na zwykłej odżywce, zacznij przynajmniej raz w tygodniu używać głęboko nawilżającego produktu, częstotliwość jego użycia zależy od typu twoich włosów, bo zbyt częsta aplikacja może obciążyć włosy.

Po domowym rozjaśnianiu włosów bardzo ważne jest, by odpowiednio o nie zadbać. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą ci odzyskać piękne i zdrowo wyglądające kosmyki! :)