Włosy: jak pozbyć się chemicznego zapachu po zabiegach fryzjerskich?

trwała ondulacja jak dbać o włosy po trwałej zapach włosów po trwałej

Zabiegi fryzjerskie takie jak keratynowe prostowanie włosów czy trwała ondulacja sprawiają, że nasze włosy wyglądają pięknie, a my, dzięki pomocy profesjonalisty możemy cieszyć się fantastyczną fryzurą. Decydowanie się na takie włosowe rewolucje w salonie, to gwarancja bezpieczeństwa dla włosów, które, jeśli próbujemy eksperymentować same, narażone są na zniszczenie. Kobiety, które podejmują decyzję o zmianie prostych kosmyków na loki i odwrotnie zazwyczaj są bardzo zadowolone z efektów, jednak skarżą się na nieprzyjemny zapach, który po zabiegu towarzyszy im dość długo. Jak szybko i skutecznie się go pozbyć, by cieszyć się swoimi metamorfozami jeszcze bardziej? :)

Zachowaj umiar w maskowaniu zapachu!

Pierwszym odruchem w sytuacji, kiedy chemiczny aromat zaczyna dawać nam się we znaki są próby maskowania go za wszelką cenę. Jeśli chcesz naprawdę pozbyć się problemu nie zaostrzając go, zrezygnuj ze spryskiwania czupryny dużą ilością perfum, to tylko pogorszy zapach. Kiedy twoje włosy odpoczną po zabiegu (fryzjerzy zaznaczają, po jakim czasie możesz włosom pozwolić na kontakt włosów z wodą i temperaturą), dokładnie umyj je szamponem o delikatnym zapachu – nałóż kosmetyk dwa razy i przytrzymaj go na głowie kilka minut.

Podkręcamy odżywianie

Doskonałym sposobem na pozbycie się denerwującego zapachu jest wykorzystanie do tego celu odżywki, która posłuży jako baza. Wybierz twój ulubiony i sprawdzony produkt i dodaj do niego (w zależności od preferencji) łyżeczkę sody oczyszczonej, która doskonale absorbuje niechciane aromaty lub kilka kropli olejku lawendowego. Pamiętaj, by mieszanki z sodą nie trzymać na głowie zbyt długo! Innym rozwiązaniem jest wspomaganie odżywki łyżeczką octu jabłkowego, jednak tutaj również powinnaś zwrócić uwagę na to, jak długo mieszanka pozostaje w kontakcie z włosami. Jeśli nie masz nic przeciwko trochę bardziej wymagającym metodom, możesz również sięgnąć po… sok pomidorowy. Wmasuj go we włosy, pozostaw na kilka minut a na koniec spłucz bardzo dokładnie letnią wodą. Uwaga! Ta metoda nie nadaje się do włosów silnie rozjaśnionych – może delikatnie przyciemniać i zmieniać kolor!

Pozbądź się chemicznego zapachu – porady

Jeśli delikatny zapach wciąż przypomina ci o zabiegu, na który zdecydowałaś się już jakiś czas temu, pomyśl o odżywkach w sprayu nie wymagających spłukiwania lub kosmetykach ułatwiających rozczesywanie – pachną na tyle delikatnie, że zmieszane aromaty nie będą mocno drażniące, a na pewno poprawią ci samopoczucie. Podstawową zasadą, której powinnaś się trzymać, pozbywając się chemicznego aromatu jest jednak cierpliwość! Z czasem nieprzyjemne wrażenie zniknie, a ty, ciesząc się piękną fryzurą po prostu o nim zapomnisz :)

wlosytrwala

1. Yves Rocher – woda ułatwiająca rozczesywanie włosów z wyciągiem z kwiatów lipy

2. Aubrey Nu Style Organic Detangler&Shine Booster – spray ułatwiający rozczesywanie dodający blasku

3. Klorane – odżywka bez spłukiwania na bazie mleczka z owsa