Włosy farbowane: regeneracja!

Masaż twarzy sposób na zmęczoną skórę zmarszczki

Włosy zawsze cierpią, kiedy je farbujesz, nawet jeśli farba nie zawiera amoniaku, a ty zmieniasz ich odcień tylko o kilka tonów… Dlaczego tak się dzieje?  Farby, by pigment zadziałał na włosy zawierają utleniacz, a ten nigdy nie pozostawia struktury włosa nienaruszonej. Co robić, kiedy włosy farbowane wymagają prawdziwej regeneracji?

Włosy farbowane: pielęgnuj z głową :)

Włosy farbowane są wybredne, jeśli chodzi o dobór odżywki. Wiele popularnych kosmetyków dodatkowo pozbawia włosy naturalnego nawilżenia i uszkadza łuski, a to w przypadku farbowanej fryzury nie jest potrzebne. Na początku odstawienie odżywek z długim składem i wysoką zawartością silikonów może być dla ciebie trudne, bo fryzura może się buntować, ale na dłuższą metę jej kondycja naprawdę się poprawi. Jeżeli twoje włosy są bardzo zniszczone powinnaś chemiczne farby zamienić na te na bazie henny, zrezygnować z rozjaśniania oraz drażniących strukturę włosa zabiegów: chemicznego prostowania, trwałej ondulacji, a nawet lekkiego stylingu.

Na włosy zniszczone farbowaniem – delikatność

Obchodź się z fryzurą bardzo delikatnie, kiedy je myjesz i suszysz. Są bardzo podatne na zniszczenia zwłaszcza, kiedy są mokre! Mokre włosy łatwiej się odkształcają i łamią. Pomyśl o nich, jak o delikatnym materiale – jedwabiu lub wełnie – nie należy ich przecież wycierać ani wykręcać! Pamiętaj o masażu skóry głowy, a kiedy je osuszasz, delikatnie wyciśnij je w ręcznik. Staraj się też nie używać suszarki, a jeśli – z zimnym strumieniem.

Regeneracja – co jeszcze?

Musisz pamiętać o zdrowej, obfitujące w kwasy tłuszczowe diecie (zaprzyjaźnij się w kuchni z awokado!). Jeśli chodzisz na basen, nie zapominaj by ukryć fryzurę dokładnie pod czepkiem, chlorowana woda mogłaby pogorszyć ich stan. By stymulować porost zdrowych kosmyków, wyrób sobie nawyk masażu skóry głowy, możesz robić to z użyciem olejku. Nie pomijaj też regularnego podcinania końcówek! I ciesz się coraz piękniejszymi włosami.