Włosy: dbaj o nie zgodnie z wiekiem!

włosy po rozjaśnianiu pielęgnacja rozjaśnionych włosów regenrazja po rozjaśnianiu włosów

Włosy to chyba najważniejszy atrybut kobiecej urody. Powinnyśmy więc dbać o nie niezależnie od tego ile mamy lat, a właściwie to zgodnie z tym, na co wskazuje metryka. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nasze ciała, a więc także i włosy, zmieniają się z upływem lat – zwłaszcza pod wpływem czynników atmosferycznych, poziomu hormonów, zmian stylu życia. Jak dbać o włosy na różnych etapach życia?

20, czyli trendy ale… z głową

Od nastoletnich lat nasze włosy przechodzą naprawdę wiele – młode kobiety bardzo często chcą podążać za najnowszymi trendami, a z tym wiąże się przede wszystkim aplikacja preparatów koloryzujących, stylizacja za pomocą gorących narzędzi, utrwalanie fryzury lakierami i żelami… Kiedy od włosów wymagamy aż takiej wytrzymałości, powinnyśmy też dołożyć starań, by kosmyki wyglądały zdrowo – po pierwsze regularnie odżywiaj je i nawilżaj (odżywka po każdym myciu i maska o bogatej bazie 1-2 razy w tygodniu, powinny pomóc!). Ważne jest także regularne podcinanie końcówek, które  – wbrew obiegowej opinii – nie tyle przyspiesza wzrost włosa, ale zapobiega rozprzestrzenianiu się zniszczeń szczególnie widocznych na końcach.

30-letni multitasking

To wiek, w którym kobiety najczęściej próbują połączyć rodzinę i karierę w jedno, przez co rzadko mają czas na cokolwiek, co robiłyby tylko dla siebie. Jeśli brak czasu to Twoja codzienność – mamy rozwiązanie! Zainwestuj w cięcie, które zaoszczędzi Ci codziennej stylizacji. Przed wizytą u fryzjera nie układaj włosów – profesjonalista powinien zobaczyć je w jak najbardziej naturalnym stanie. Wtedy będzie mógł przyciąć kosmyki tak, by układały się w Twoim stylu.

40tka: pewność i perfekcyjne krycie

Czwarta dekada życia to okres pewności siebie i dojrzałej, świadomej kobiecości! W tym wieku jesteśmy już pewne i świadome – a fryzura zdecydowanie powinna to odzwierciedlać. Po 40tce często zaczynają się u nas pojawiać siwe kosmyki – to idealna okazja by zaszaleć z kolorem i znaleźć odcień idealny. Dla tych z Was, które mają niewiele siwych włosów i chcą eksperymentować z kolorem pierwszy raz, najlepsze będą naturalne, warzywne odcienie i koloryzacja półpermanentna, który – w razie kolorystycznej pomyłki – dość szybko się wypłucze.

Po 50. włosy w zgodzie z ciałem

Kiedy przekraczasz 50-ty rok życia, bardzo wiele zmian zachodzących w Twoim ciele, zaczyna widocznie wpływać na urodę. Przez zmiany w równowadze hormonalnej Twoje włosy mogą mieć tendencje do wypadania, stać się cienkie i gorzej współpracować podczas stylizacji. To dobry czas, by przetestować krótszą fryzurę – dzięki temu włosy wydadzą się grubsze. Ważne, by właściwie dobrać kształt fryzury – zbyt krótkie mogą Cię postarzyć! Jeśli chodzi o pielęgnacje, najlepsze dla Ciebie będą jakościowe szampony i odżywki z zawartością protein i wysoką zawartością prowitaminy B5.