Wielkanocny makijaż. Wiosenne kolory w natarciu!

wielkanocny_makijaz

Zastanawiasz się nad tym, jak powinien wyglądać makijaż wielkanocny? Nawet jeśli aura nie dopisuje, postaw na wiosenną radość i piękne kolory. Czas zrezygnować z ciemnych i zimnych barw na rzecz soczystych i ciepłych odcieni. Dla tych, które nie lubią eksperymentować bezpiecznym rozwiązaniem będzie postawienie na jeden radosny kolorystyczny akcent, na przykład na paznokciach. Przywołujmy wiosnę, już najwyższy czas!

Wielkanocny makijaż: promieniej i baw się kolorem

Zabawa kolorem może te z nas, które na co dzień preferują zachowawczy makijaż napawać obawą przed przesadą i „pisankowym” wyglądem. Kolorowy make up warto przemyśleć! Spróbuj sięgnąć po cienie do oczu w pastelowych przyjemnych odcieniach – ciepłej, delikatnej żółci, jasnej zieleni, czy delikatnego błękitu. Aby efekt nie był przerysowany, wybierz kosmetyki matowe, bez drobinek – taki dyskretny make up oczy będzie wyglądał doskonale z towarzyszeniem cienkiej kreski, precyzyjnie wykonanej matowym eyelinerem. Jeśli chcesz poeksperymentować właśnie z kreskami, wybrany cień wykorzystaj do stworzenia ich (warto do ich wykonania wykorzystać płyny przedłużające trwałość cieni, dobrej jakości silikonową bazę). Jeśli nie lubisz cieni do oczu, możesz poszaleć z ustami – polecamy wiosenne odcienie różu i lekkie pomarańcze, które dodadzą ci wiosennej świeżości. Warto pamiętać o różu na policzkach – wygląda lekko, dziewczęco i wiosennie, idealnie wpisuje się w radosną kwietniową stylistykę.

Wiosna na paznokciach: kolory

Manicure to element, dzięki któremu cały wielkanocny makijaż będzie dopełniony. Kolor paznokci powinnaś dobrać do całości makijażu i do ubrania, ale w tym sezonie królują pastele. Dobrym pomysłem jest połączenie jednego zdecydowanego odcienia z kryjącym, akrylowym beżem – pokryj nim wszystkie paznokcie oprócz tego na palcu wskazującym, który ozdobisz błękitem, różem, zielenią, żółcią lub pomarańczem. „Rozbielone” barwy pastelowe to także idealna baza do stworzenia modnego negative space look – zabezpiecz te części płytki, które mają pozostać naturalne bezbarwną taśmą klejącą (pięknie wygląda trójkąt u nasady paznokcia, lub delikatne kreski w połowie płytki), a resztę pokryj dokładnie ulubionym odcieniem.

Kolor to idealne dopełnienie wiosny! :)