Wąskie usta to nie problem! Przepis na makijaż

trwały make up ust

Wąskie usta to jeden z najczęstszych powodów do kobiecych narzekań – niesłusznie. O ile dysproporcja i asymetria są delikatne, wystarczy zręczny makijaż, by wszystkie mankamenty przekuć w zalety :) Dzisiaj podpowiadamy Wam, jak wykonać idealny make up wąskich ust – do wykorzystania w karnawale jak znalazł!

Wąskie usta: zacznij poprawianie od podstaw

Większość kobiet odpuszcza sobie nakładanie bazy pod pomadkę, a to błąd, szczególnie kiedy chcemy wykonać makijaż korekcyjny. Dzięki takiemu podkładowi kolor utrzyma się dłużej na miejscu i nie będziesz musiała zastanawiać się ciągle nad tym, czy z twoim make upem wszystko jest w porządku – dodatkowo taka baza to także doskonałe nawilżenie i odżywianie. Nie warto z niej rezygnować. Po nałożeniu bazy powinnaś skupić się na maskowaniu. Nieważne ile masz lat – dookoła ust, niestety, jest obszar szczególnie podatny na zmarszczki mimiczne. Nałóż na nie korektor – będziesz czuła się pewniej. Teraz kolej na konturówkę – wybór kosmetyku nie powinien być przypadkowy, wybierz tę, która najlepiej odpowiada strukturze skóry ust i kolorowi pomadki. Nakładając konturówkę delikatnie wyjedź poza linię ust i obrysuj je od zewnątrz.

Jak poszerzyć wargi? Nie pomijaj konturówki!

Zarówno konturówka, jak i baza powinna być pozbawiona błyszczących drobinek – mają podkreślać i definiować nowy kształt ust. Jeśli chodzi o pomadkę – masz odrobinę większą dowolność, nie powinnaś jednak używać tych, które wypełnione są brokatowymi, grubymi drobinkami. Polecamy dyskretny, satynowy połysk. Najważniejsze, by dobrać odcień do karnacji, koloru zębów i stylizacji. Na koniec warto pociągnąć gotowy kolor bezbarwnym, nie sklejającym błyszczykiem.

Podstawowa zasada, dzięki której makijaż dla wąskich ust wygląda dobrze to unikanie ciemnych kolorów – wybieraj jaśniejsze, dlatego że to one sprawiają, że wargi wydają się pełniejsze. Zanim nałożysz konturówkę i pomadkę możesz także pokryć granicę ust podkładem, by ją zamaskować. Twoje usta będą sprawiać wrażenie naturalnie pełnych, a ty będziesz mogła uśmiechać się do woli! :)