Uwydatnianie górnej powieki. Makijaż korekcyjny

uwydatnianie górnej powieki makijaż korekcyjny oczy makeup uroda kosmetyki

Opadające powieki są bardzo częstą makijażową przeszkodą. Część posiadaczek tego problemu po prostu się z nimi rodzi, u części pojawia się ona jako naturalna konsekwencja starzenia się skóry. Jeśli i tobie zależy na skorygowaniu problemu, nie musisz od razu myśleć o zabiegach medycyny estetycznej. Uwydatnianie górnej powieki to również kwestia umiejętnego makijażu.

Uwydatnianie górnej powieki: sprytne triki

Zastanawiasz się, jak odwrócić uwagę od problemu? Warto wykorzystać do tego makijaż rzęs i maskarę. Zamiast podkreślać dolne rzęsy podkręć i pokryj pogrubiającym tuszem górne. Podkręcanie w parze z podkreśleniem sprawi, że oczy staną się bardziej widoczne i wyraziste, a przecież  to chodzi. Jeśli dodatkowo kąciki oka skierowane są w dół, warto poeksperymentować z eyelinerem. Jako że powierzchnia powieki w przypadku tej opadającej jest niewielka, nie upieraj się przy grubych i widocznych kreskach! Poćwicz unoszenie kresek w zewnętrznym kąciku. Jeżeli nie czujesz się pewnie z eyelinerem wybierz kredkę w jasnym odcieniu – tylko pamiętaj: trzymaj się linii rzęs!

Kiedy powieka opada: o czym jeszcze powinnaś pamiętać?

Wielbicielki cieni do oczu powinny zrezygnować z tych błyszczących – mogą niepotrzebnie podkreślać „kurze łapki” w kącikach i dodawać oku ciężkości. Jasny błyszczący cień możesz jednak bez zastanowienia nakładać w niewielkiej ilości w wewnętrznym kąciku oka – sprawisz, że makijaż nabierze charakteru. Trzymaj się zasady, że mniej znaczy więcej – uwydatnianie górnej powieki będzie miało sens wtedy, kiedy nie będziesz stosować wielu kolorów na raz – wybieraj jasne i matowe tony, które podtonami dopasują się do odcienia twojej skóry. Kiedy chcesz zaszaleć, nie wzbraniaj się przed sztucznymi rzęsami. Najlepiej jednak w takim wypadku wybierać kępki – pełne łuki mogą niepotrzebnie przytłaczać powieki i zwracać uwagę na problem zamiast go maskować! Nie zapominaj też o brwiach – ich kształt może zdziałać naprawdę wiele – najlepsze będą takie zbliżone do naturalnego kształtu – jeśli używasz kredki, uzupełnij nią braki i dorysuj włoski w miejscach, w ktorych to potrzebne, jednak nie obrysowuj brwi i nie pogrubiaj ich na siłę.