Utrwalony makijaż oczu – porady i triki

utrwalony makijaż oczu makijażowe sposoby na trwałość makijażu oczu

Utrwalony makijaż oczu w Sylwestra? Nic trudnego! Na wielkie wyjście zastosuj kilka naszych porad, a nie będziesz musiała obawiać się o rozmazany make-up i konieczność ciągłego jego poprawiania :)

Najczęstsze błędy

Jeżeli twój makijaż rozmazuje się i nie jest trwały, warto zastanowić się nad przyczyną. Pierwszym podstawowym błędem wielu kobiet jest stosowanie produktów z zawartością olejów na powieki i obszar wokół oczu. Kolorowe kosmetyki w starciu z oleistymi formułami nie mają szans na przetrwanie! Cienie do powiek brzydko ułożą się na powiece i łatwo będą się rozmazywać, podobnie jak tusz do rzęs czy eyeliner. A chyba żadna z nas nie chce tego doświadczyć podczas imprezy, prawda? Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie chcesz pomijać codziennej aplikacji kremu pod oczy, będzie zastosowanie takiego zabiegu na noc, na oczyszczoną cerę. Kolejnym błędem jest stosowanie korektora lub podkładu jako bazy pod cienie czy kredkę. Należy pamiętać, że te kosmetyki mają zupełnie inne zadanie niż utrwalanie makijażu oczu.

Utrwalony makijaż oczu – know-how

Przed aplikacją cieni do powiek czy eyelinera konieczne jest nałożenie…bazy! Na drogeryjnych półkach możemy znaleźć wiele produktów temu dedykowanych. Zaopatrując się w taki kosmetyk nie musimy eksperymentować z fluidem czy korektorem, które i tak nie zapewnią nam oczekiwanego efektu. Baza pod kosmetyki do oczu stworzy na powiece gładką powierzchnię, dzięki czemu produkty do makijażu ładnie się osadzą i będą trwałe. Kupując bazę zwracaj uwagę na jej odcień – nie powinna być ona za ciemna w stosunku do twojej karnacji. Kosmetyk możesz nakładać pędzelkiem lub palcami – ich ciepło sprawi, że baza dobrze wtopi się w skórę. Bazę aplikuj delikatnie, upewniając się, że docierasz we wszystkie niezbędne miejsca – wzdłuż powieki, na jej załamanie a także na łuk brwiowy. Utrwalony makijaż oczu gotowy! :)