Utrwalanie makijażu kiedy jest chłodno. Jak to robić?

utrwalanie makijażu makijaż makeup trwałość kosmetyki skóra cera

Warunki pogodowe dają nam się coraz bardziej we znaki. Niestety, makijaż traci na trwałości nie tylko wtedy, kiedy jest gorąco. Kiedy jest chłodno, również powinnyśmy zadbać o to, by wykonywać go we właściwy sposób. Spokojnie, to nie jest trudne. Jak właściwie zadbać o makijaż? Utrwalanie makijażu to bułka z masłem!

Utrwalanie makijażu jesienią: zadbaj o skórę!

Chłodna pogoda sprzyja przesuszeniom cery, a kiedy skóra jest szorstka i zaczyna się łuszczyć, trudno mówić o trwałości… Pamiętaj by o tej porze roku regularnie używać delikatnego peelingu, a po zabiegu koniecznie nawilżać cerę, za pomocą silnie nawilżającego kremu lub maseczki – skóra będzie odżywiona, a makijaż lepiej będzie się jej trzymał. Nie pomijaj też aplikacji kremu zanim nałożysz podkład – jeśli to zrobisz, jest duża szansa, że przesuszone partie pod wpływem mrozu będą z kosmetykiem gorzej współpracowały. Makijaż będzie nietrwały, a skóra ucierpi. Rozważ sięgnięcie po nawilżające podkłady by nie narażać skóry na dodatkowe odwodnienie. Pamiętaj o tym, by nie rezygnować z filtrów przeciwsłonecznych – o tej porze roku są, wbrew pozorom, bardzo wskazane!

Jakich problemów można uniknąć?

Chłodny wiatr i załamania pogody często powodują łzawienie oczu i zimowy makijaż właśnie przez to traci na trwałości. Jeśli masz z tym problem, spróbuj zamienić swój eyeliner i maskarę na kosmetyki wodoodporne. Nie będziesz martwić się o to, czy w ciągu dnia nie przytrafiła ci się jakaś urodowa niespodziewana katastrofa. Denerwuje cię to, że podkład odbija się na kołnierzu kurtki i szaliku? Przyprósz go delikatnie pudrem transparentnym w kamieniu – będziesz miała pewność, że kosmetyk przez cały czas pozostanie nienaruszony i nie będziesz musiała walczyć z plamami na ubraniach. Jesienią twoja cera jest szara i pozbawiona blasku, nie zapominaj więc o różu! Pamiętaj tylko, by o tej porze roku sięgać po kosmetyki z niezbyt dużą ilością rozświetlających drobinek – ostre, niskie słońce może sprawić, że brokatowe drobinki będą zbyt widoczne. Postaw na umiarkowane rozświetlenie!

A co z ustami?

Jeśli makijaż ust spędza ci sen z powiek,bo te łuszczą się, pękają, a kolor bardzo szybko z nich ucieka, zamień pomadkę, której używasz przez pozostałą część roku na kosmetyk silnie nawilżający. Szminki, zwłaszcza te matowe, potęgują przesuszenia o chłodnej porze i zamiast pięknego makijażu, możesz przypadkiem zafundować sobie powód do zmartwień. Dobrym rozwiązaniem są treściwe balsamy do ust wzbogacone kolorem – ochronią i ozdobią jednocześnie!