Usta jak malowane – trwały makijaż ust krok po kroku

Makijaż ust - profesjonalny makijaż ust, trwały makijaż ust, pomadka, konturówka

Pomalowane kolorową szminką usta przyciągają spojrzenia, nie ma wątpliwości. Mogą zmienić charakter całego looku, przeobrazić makijaż dzienny w wieczorowy bez żadnych innych dodatkowych poprawek. Jak malować usta, aby makijaż był trwały i precyzyjny?

1. Usuń martwy naskórek, aby usta były gładkie – nie ma nic gorszego niż szminka osadzająca się na suchych skórkach. Usuń naskórek delikatnym peelingiem z drobnego cukru i odżywczego oleju, np. oliwy albo nałóż na nie wazelinę i wymasuj szczoteczką do zębów, która służyłaby ci tylko do tego.

2. Na tak przygotowaną powierzchnię ust zaaplikuj nawilżający korektor lub podkład i wklep palcami w usta i ich okolicę lub rozsmaruj pędzlem, np. kabuki. Dzięki temu zabiegowi kolor szminki nabierze nasyconego odcienia i dłużej będzie się trzymać na wargach.

3. Obrysuj usta dobrze naostrzoną konturówką w kolorze zbliżonym do koloru szminki. Kolor nie musi być identyczny, choć jeśli używasz tylko dwóch-trzech odcieni szminek to warto znaleźć do nich najbardziej dopasowane odcienie konturówek. Zwróć uwagę na obrysowanie także kącików ust!

4. Delikatnie wypełnij kontur kredką. Dociśnij delikatnie do ust ręcznik papierowy, aby usunąć nadmiar konturówki.

5. Nałóż szminkę bezpośrednio na usta. Jeśli szminka nie jest już nowa i zaostrzona lub masz problem z precyzyjnym pomalowaniem ust, użyj pędzelka do rozprowadzenia szminki przy brzegach. Znowu odciśnij nadmiar w ręcznik papierowy – dzięki temu powstanie kolorowa baza, która przedłuży trwałość szminki nawet przy jedzeniu i piciu. Nałóż ostatnią, drugą warstwę szminki.

6. Wszelkie niedoskonałości na brzegach ust wyrównaj korektorem i rozsmaruj precyzyjnie cienkim pędzelkiem. W ten sposób szminkach nie „wyleje się” poza obręb warg.

7. Aby uwypuklić optycznie usta możesz nałożyć jasny rozświetlacz tuż nad środkową częścią górnej wargi oraz nałożyć błyszczyk na środek ust.

 

To co dziewczyny, ruszamy na podbój świata z kolorem na ustach?

makijaż ust krok po kroku szminka konturówka

Źródło: Pinterest