Urodowy zoom: TWARZ (cz. 1.)

pielęgnacja cery nawilżanie oczyszczanie myscie regeneracja ochrona cery

Jakiś czas temu na Blogowourodowo prezentowaliśmy częste urodowe grzeszki. Ale jak właściwie prawidłowo dbać o skórę twarzy? W kolejnym dwuczęściowym artykule pod lupą znajdzie się cera i jej pielęgnacja. Stosując kilka prostych zasad i wprowadzając je jako codzienne zwyczaje sprawisz, że twoja twarz odwdzięczy się promiennym i zdrowym wyglądem przez cały rok.  Pamiętanie o tych krokach w pielęgnacyjnej rutynie pozwoli uniknąć problemów i wydobyć naturalne piękno drzemiące w każdej z nas. Zaczynamy!

Pielęgnacja dostosowana do typu cery

Aby prawidłowo dbać o cerę powinnaś przede wszystkim sięgać po produkty dostosowane do jej rodzaju. Pamiętaj, że cera sucha ma inne potrzeby niż ta mieszana lub tłusta! Podstawą jest wybór kosmetyków, które nie będą zbyt inwazyjne w kontakcie ze skórą twarzy, tak, by nie przemęczyć jej i nie uszkodzić jej naturalnej bariery ochronnej.

Wrażliwe okolice

Niektóre części twarzy, w szczególności okolice oczu i ust, charakteryzują się wyjątkowo cienką i delikatną skórą i wymagają szczególnie wyważonej pielęgnacji. Ważne zatem jest, by do dbania o nie używać specjalnie do tego przeznaczonych specyfików. Na rynku dostępna jest cała masa kosmetyków przeznaczona do aplikacji na właśnie te obszary, masz więc z czego wybierać!

Delikatne oczyszczanie

Pielęgnację każdego typu cery zaczynamy od dokładnego i delikatnego usuwania makijażu. Wybieraj więc produkty do demakijażu o neutralnym pH, które oczyszczą skórę nie zaburzając jej naturalnej równowagi. Nie zapominaj o tym, że w okolicy oczu skóra jest ok. 10 razy cieńsza niż na pozostałej powierzchni twarzy i powinnaś wybierać dostosowany do niej produkt usuwający make-up.

Niezbędne złuszczanie

Dostosowany do cery produkt usuwający martwy naskórek, używany 1 lub 2 razy w tygodniu to gwarancja gładkiej i wypoczętej cery. Podobnie jak w przypadku produktów do demakijażu, warto pamiętać o neutralnym pH i o tym, aby kosmetyk, po który sięgamy nie działał zbyt agresywnie. Regularne złuszczanie sprawi, że skóra odwdzięczy nam się promiennym, zdrowym wyglądem i będzie wolna od zaskórników i zanieczyszczeń.

Drogeryjne i apteczne półki wprost uginają się pod ciężarem ogromu produktów przeznaczonych do pielęgnacji różnych typów cery. Skoro jest w czym wybierać, możesz mieć pewność, że znajdziesz kosmetyki idealne do pielęgnacji swojej buzi! Zadbana cera to w końcu gwarancja dobrego nastroju i pewności siebie, prawda? :)

A już jutro pojawi się druga część artykułu – zapraszamy!

cera_pielegnacja_kosmetyki_peeling_oczyszczanie

1. Pharmaceris Puri-Capeeling – delikatny peeling enzymatyczny do twarzy

2. Garnier  Podstawa Pielęgnacji – złuszczający peeling w kremie

3. Bielenda Bawełna – dwufazowy płyn do demakijażu oczu

4. Tołpa dermo face physio -płyn micelarny do mycia twarzy i oczu