Urodowe triki – pielęgnacja dla aktywnych

pielęgnacja dla aktywnych siłownia uroda kosmetyki twarz cera włosy fryzura

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja dla aktywnych? Te z nas, które regularnie ćwiczą na siłowni doskonale wiedzą, że jest to trudna relacja. Z jednej strony trzymamy formę i rzeźbimy ciało, z drugiej cierpi na tym nasza… uroda! Przetłuszczające się, plączące włosy, niespodziewane (i niechciane) wypryski na buzi i nieprzyjemny zapach to tylko niektóre niedogodności, które towarzyszą nam podczas wizyty na siłowni. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by w trakcie ćwiczeń czuć się komfortowo.

1. Twarz

Pielęgnacja dla aktywnych to kwestia, z którą wiele kobiet ćwiczących na siłowni ma kłopot. Zastanawiamy się, jak zwalczyć problem pojawiających się krostek czy świecącej się twarzy. Wszystkie dobrze wiemy, że na siłownię nie idziemy w pełnym makijażu. Jednak jeśli nie wyobrażasz sobie wychodzić z domu bez podkreślenia rzęs, możesz rozważyć sztuczne kępki. Maskara nie rozmaże się na buzi, a ty będziesz mieć pewność, że nawet podczas ćwiczeń czujesz się komfortowo i pięknie :). Jeśli natomiast twoim problemem jest zmywający się krem do twarzy, pomyśl o opasce na włosy i czoło, która skutecznie zatrzyma ściekający pot. Pamiętaj, by nigdy podczas ćwiczeń nie dotykać twarzy rękami – jeśli się pocisz, zamiast narażać się na dostęp bakterii z dłoni, przetrzyj buzię ręczniczkiem, który weźmiesz ze sobą z domu.

2. Pielęgnacja dla aktywnych – włosy

Panie o długich włosach często borykają się z problemem odpowiedniej fryzury na siłownię. Rozpuszczone kosmyki to ryzyko późniejszych splątań i trudnych do rozczesana kołtunów. Najlepiej zwiąż włosy w wysoki kucyk lub kok – ćwiczenia będą jeszcze większą przyjemnością, a ty nie będziesz musiała martwić się o klejące się do twarzy i poplątane włosy! Dobrym rozwiązaniem będzie też warkocz, dodatkowo podpięty wsuwkami, które zapobiegną wypadaniu pojedynczych kosmyków. Jeżeli jesteś posiadaczką krótszej fryzury i nie masz możliwości stworzenia wysokiego koka czy kucyka, spleć włosy w niski koczek i załóż szeroką opaskę, która będzie asekurować całość uczesania.

Pielęgnacja dla aktywnych to nie tylko kwestia wygody czy komfortu, ale także odpowiedniej higieny. Dzięki powyższym poradom nawet podczas intensywnych ćwiczeń możesz wyglądać i czuć się atrakcyjnie!