Urodowe postanowienia na 2016 rok by Siham

urodowe postanowienia pielęgnacja cery skóra pędzle do makijażu tusz do rzęs nawilżanie_01

NOIRETTE DIARY BY SIHAM

Nowy rok niesie ze sobą różne cele, czy to utrata wagi, oszczędzanie pieniędzy czy osobiste wyzwania. Dziś przedstawiam Wam moje urodowe postanowienia na ten rok, może to prozaiczne ale to właśnie w tym czasie mamy najlepszą możliwość zacząć wszystko od początku.

urodowe postanowienia pielęgnacja cery skóra pędzle do makijażu tusz do rzęs nawilżanie_02

Pielęgnacja cery:

Jestem strasznie leniwa jeśli chodzi o regularność dbania o moją skórę. Dopiero od kilku tygodni zaczęłam się o nią troszczyć i zamiast kupować tonę kosmetyków do makijażu, wybieram raczej produkty do pielęgnacji cery. Niezwykle ważny jest tu krem z filtrem UV, rzadko go stosuję, chociaż mieszkam w miejscu, gdzie jest słonecznie przez cały rok.

Nawodnienie:

Oprócz właściwego nawilżenia mojej skóry pielęgnacją za pomocą kosmetyków, chcę się skupić na nawodnieniu organizmu. Picie odpowiedniej ilości wody nie jest problemem w lecie, bo zawsze noszę ze sobą dużą butelkę i szybko ją wypijam. Jednak podczas chłodnych miesięcy czuję się zniechęcona i wybieram raczej kawę, by się rozgrzać. Myślę, że to działa niekorzystnie na moją skórę, dlatego postanowiłam pić więcej herbaty i zawsze mieć przy sobie butelkę wody.

Urodowe postanowienia – czyszczenie pędzli:

Wiem, że nie jestem z tym problemem sama. Czyszczenie pędzli do makijażu to jedna z najbardziej irytujących czynności urodowych na świecie. Stałam się typem dziewczyny, która używa każdego pędzla przed zastanowieniem się nad koniecznością jego umycia, czasem wycieram je po prostu ręcznikiem, by pozbyć się warstwy kosmetyków (ohyda, wiem). Naprawdę zamierzam poświęcić się tej czynności i czyścić wszystkie pędzle przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza te, których używam na co dzień, by zapobiec problemom skórnym.

Więcej używaj, mniej kupuj

Fanatyczki makijażu często popełniają błąd ciągłego kupowania kosmetyków, które lubimy i zapominania o nich. Czasem zdarza się nawet, że mamy kilka sztuk tego samego produktu, ale ciężko nam z nich zrezygnować, prawda? Postaram się używać wszystkich już nabytych kosmetyków, zamiast kupować nowe i przechowywać je w szufladzie. W moim przypadku problem dotyczy głównie szminek i tuszy do rzęs.

Jakie są Wasze urodowe postanowienia na nowy rok?

Oryginalny post i zdjęcia: www.noirettediary.com