Uroda w podróży. Jak ją przetrwać w pięknym stylu?

uroda w podróży kosmetyki pielęgnacja makijaż makeup

Sezon na podróże w pełni, z czego bardzo się cieszymy. Częste podróżowanie dostarcza jednak urodowych dylematów – malować się i czuć się dobrze, czy zrezygnować z make upu na czas podróży w trosce o skórę? Jakie kosmetyki zabrać ze sobą do pociągu, samochodu lub samolotu? Co zrobić, by przez cały czas czuć się świeżo i dobrze? Pytań jest wiele – mamy dla Was kilka porad i trików, dzięki którym przetrwacie podróż w prawdziwie pięknym stylu.

Uroda w podróży: od czego zacząć?

Najlepiej od pominięcia make upu, by dać skórze odpocząć. Zamiast pełnego makijażu, posmaruj buzię kremem nawilżającym, który nada jej promiennego i zdrowego wyglądu. Miej przy sobie delikatny puder, którym możesz przyprószyć błyszczące obszary, kiedy podróż się zakończy i będziesz wysiadać – nawilżanie jest szczególnie ważne w samolocie, gdzie skóra jest wyjątkowo podatna na odwodnienie. Jeśli nie możesz obejść się bez makijażu, warto tego dnia użyć silikonowej bazy, która będzie działać jak warstwa ochronna pomiędzy podkładem a twoją skórą i zapobiegnie przesuszeniom – pamiętaj jednak, że tego typu bazy sprawiają, że do skóry nie dociera tyle tlenu, ile powinno!

Te z nas, które podróżują w wersji saute, a którym doskwiera poczucie wysuszenia i zanieczyszczenia cery, mogą ratować się wodą mineralną, która delikatnie oczyści skórę i delikatnym kremem nawilżającym. Jeśli Twoim problemem jest błyszczenie, nie zapomnij zabrać ze sobą bibułek matujących!

Kiedy make up jest nieodzowny: jak to rozwiązać?

Jeśli bezpośrednio po dotarciu do celu masz plany, które wymagają nienagannego wyglądu, a brakuje czasu na odświeżenie się, mimo wszystko zrezygnuj z pomadek o przedłużonej trwałości. Zamiast dodać Ci uroku, niepotrzebnie wysuszą usta, a te będą wyglądać na popękane. Lepiej sprawdzi się nawilżający balsam – możesz wybrać taki z odrobiną koloru – jeśli skóra ust będzie odżywiona, będziesz wyglądała lepiej niż w makijażu robionym kilka godzin wcześniej.

Uroda w podróży potrafi dostarczać kłopotów. Takich, jak opuchlizna pod oczami – kiedy dotrzesz do punktu docelowego możesz bardzo szybko się jej pozbyć za pomocą kostek lodu i cienkiego ręcznika. Pamiętaj też o tym, żeby zabrać ze sobą nawilżające krople do oczu – to one najbardziej cierpią z powodu przesuszenia. Aby uniknąć zaczerwienienia i podrażnień zrezygnuj z tuszu do rzęs i cienia, które mogą się kruszyć. Staraj się także unikać nadmiernego dotykania twarzy – wszystkie środki transportu są niestety siedliskiem bakterii, nie chcesz przecież niespodzianek. Warto mieć przy sobie antybakteryjny żel do dezynfekcji dłoni.