Urlopowe porady, czyli jak zadbać o nogi latem?

jak zadbać o nogi latem pielęgnacja nóg uroda kosmetyki peeling nawilżanie

Początek lata kojarzy nam się z upragnionym, wyczekanym urlopem. Nie możemy się doczekać, kiedy w pełni skorzystamy z pięknej pogody i choć na chwilę zapomnimy o problemach, natłoku obowiązków i pracy. Długie spodnie zamieniamy wtedy na szorty i krótkie spódniczki, w których z dumą eksponujemy nasze nogi. Jednak wysokie temperatury i mała wilgotność powietrza mogą niekorzystnie wpłynąć na naszą skórę. Jak zadbać o nogi latem, by móc z dumą je prezentować?

Wygraj z przesuszeniem!

Nasze nogi, skrywane przez większość roku pod długimi spodniami, są niezwykle wrażliwe na przesuszenia. Wynika to także z faktu, że skóra na nich posiada niewiele gruczołów łojowych, co dodatkowo zwiększa ich podatność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co zatem możemy zrobić by zapobiec niechcianym przesuszeniom? Przede wszystkim ważne jest codzienne nawilżanie. Wybierz odpowiedni dla siebie balsam, który będziesz regularnie wmasowywać w skórę. Jeśli nie miałaś jeszcze okazji zaznać słonecznych kąpieli, możesz wybrać produkt z dodatkiem delikatnego samoopalacza :). Drugim krokiem do uzyskania pięknie wyglądających nóg latem jest odpowiednie złuszczanie. Peeling nie tylko „odświeży” wygląd nóg ale i  skutecznie usunie warstwę martwego naskórka. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi powinnyśmy wykonywać nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu!

Piękne i wypielęgnowane – jak zadbać o nogi latem?

Oprócz odpowiedniej depilacji, o której niedawno pisałyśmy, powinnyśmy pamiętać, że nasze nogi potrzebują stałego nadzoru, zwłaszcza latem. Urlop to najczęściej wyjazdy i niezależnie czy wypoczywamy aktywnie czy biernie, powinnyśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Wysokie temperatury i wzmożona aktywność fizyczna mogą sprzyjać delikatnemu puchnięciu nóg. W takich sytuacjach, by złagodzić opuchliznę, warto zaopatrzyć się w kremy lub spraye z dodatkiem wyciągu z kasztanowca, który ma działanie wzmacniające naczynia krwionośne. Jeśli jednak twoje nogi bardzo puchną, koniecznie udaj się do lekarza, bo może być to oznaka problemów ze zdrowiem!

A czy wy macie swoje sprawdzone sposoby na to, jak zadbać o nogi latem?