Ultradźwięki w walce z trądzikiem. Alternatywny sposób na cerę

ultradźwięki w walce z trądzikiem cera problemy skórne uroda

Trądzik spędza sen z powiek nie tylko nastolatkom. W zależności od tego, czym jest spowodowany, mogą się z nim borykać kobiety w różnym wieku. To problem, który skutecznie odbiera nam pewność siebie, a przecież nie powinien! W końcu na większość niedoskonałości skórnych znajdzie się lekarstwo. Jeśli nieestetyczne wypryski martwią również ciebie, powinnaś rozważyć terapię ultradźwiękami w gabinecie kosmetycznym, czyli kawitację. Ultradźwięki w walce z trądzikiem mogą być naprawde skuteczne! Podpowiadamy, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę decydując się na zabieg.

Ultradźwięki w walce z trądzikiem: marsz po piękną cerę!

Kawitacja to nic innego, jak profesjonalne oczyszczanie cery za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Co to oznacza w praktyce? Specjalista używa aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe do usunięcia nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń z porów skóry. Taka terapia  poprawia również mikrokrążenie skóry oraz znacząco ją dotlenia, przez co, jeśli dodatkowo zastosujemy wyselekcjonowane i odpowiadające potrzebom naszej skóry kosmetyki – substancje aktywne lepiej się wchłaniają. Do korzyści płynących z kawitacji można też zaliczyć zminimalizowanie ryzyka zapalenia mieszków włosowych w problematycznych obszarach skóry (broda, policzki – ponieważ poprzez pozbycie się nadmiaru łoju niwelujemy ryzyko rozwinięcia się stanu zapalnego), widoczne pozbycie się zaskórników (ultradźwięki pozwalają efektywnie oczyścić pory) oraz zmiękczenie naskórka i poprawę kondycji cery. Zabieg jest tym bardzie atrakcyjny, że nie wiąże się ani z bólem, ani dyskomfortem, a usuwanie zanieczyszczeń i zmian odbywa się w nieinwazyjny i naturalny sposób. Warto pamiętać o tym, że dodatkowym plusem takiego zabiegu jest delikatne spłycenie zmarszczek. Dzięki kawitacji uwolnisz skórę od nadmiaru łoju i nagromadzonych w niej, trudnych do usunięcia w warunkach domowych substancji toksycznych. Efekt? Odświeżona, oczyszczona i zdrowsza cera :)

Ultradźwięki pod lupą: czy na pewno są dla mnie?

Wskazaniami do wykonania zabiegu kawitacji są przede wszystkim trądzik grudkowo-łojotokowy, rozszerzone pory, tłusta i zanieczyszczona cera oraz skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji. Powinnaś pamiętać, że w przypadku osób cieszących się dobrym zdrowiem zabieg ten nie niesie ze sobą żadnych poważnych skutków ubocznych i jest również wykorzystywany jako przygotowanie do dalszych zabiegów kosmetycznych (ze względu na przygotowanie cery do wchłaniania substancji aktywnych z innych terapii i kosmetyków). Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy kawitacja jest dla ciebie – możesz skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem lub wykwalifikowanym kosmetologiem, który rozwieje twoje obawy. Osoby, które powinny unikać zabiegów angażujących ultradźwięki to kobiety w ciąży, osoby cierpiące na silny stan zapalny lub nowotwór oraz ci, którzy mają wszczepiony rozrusznik serca. Często ultradźwięki w walce z trądzikiem stosowane są w parze z dobranymi do potrzeb skóry maseczkami – na przykład z glinki bentonitowej czy wyciągów roślinnych. Na rynku dostępne są również urządzenia do wykonywania takiego zabiegu w warunkach domowych.

Spróbujesz? Ultradźwięki mogą być skutecznym sposobem na poprawę stanu cery i pozbycie się kłopotliwego trądziku. Bądź promienna i szczęśliwa na wiosnę!